Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Latvijas basketbola izlase FIBA “spēka rangā” pakāpjas uz desmito vietu

Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa finālturnīrā pēc pirmā posma spēlēm Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) neformālajā jeb “spēka rangā” pakāpusies uz desmito pozīciju.

Pirms turnīra Latvijas izlasei tika atvēlēta 14.vieta.

Starp komandām, kas iekļuvušas otrajā posmā un cīnīsies par 1.-16.vietu, Latvijas izlasei kopā ar Lietuvas valstsvienību ir otrs lielākais kāpums (par četrām vietām). Līderi šajā rādītājā ir no 23. uz 16.vietu pakāpušies puertorikāņi.

Pirmo vietu rangā saglabā ASV, otrā joprojām ir Vācija, divu vietu kāpums uz trešo pozīciju padevies Latviju uzvarējušai Kanādai, bet ceturtā joprojām ir latviešu nākamā pretiniece Spānija.

Par trim pozīcijām augstāk ir piektajā vietā esošā Slovēnija, sestajā – Serbija un septītajā – Dominikāna, kamēr Austrālija zaudējusi divas vietas un ieņem astoto pozīciju. Liuetuvieši no 13.vietas uzlēluši uz devīto, tad seko latvieši, bet 11.vietā ir par četrām ailītēm atkāpusies Itālijas izlase. Brazīlija zaudējusi vienu pozīciju un ir 12., grieķi pakāpušies par divām vietām un ieņem 13.pozīciju, aiz kuriem seko Melnkalne, Gruzija (abas par trim vietām augšup) un Puertoriko.

Tikmēr Latvijas pretiniece pirmajā posmā Francija piedzīvojusi otru lielāko kritienu, no trešās pozīcijas atkrītot uz 17.vietu. Vēl vairāk vietas zaudējusi Meksikas izlase, kas no 16.pozīcijas noslīdējusi uz 31.vietu.

Oficiālajā FIBA rangā Pasaules kausa debitante Latvijas izlase ir 29.vietā.

Pasaules kausa finālturnīrs, kurā pirmo reizi vēsturē spēlēs arī Latvijas valstsvienība, no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.