Atpakaļ

Latvijas basketbola izlase Taivānā aizvada pēdējo pārbaudes maču pirms Pasaules kausa finālturnīra

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Taivānā pēdējā pārbaudes mačā pirms Pasaules kausa finālturnīra tiksies ar Lietuvu.

Spēle sāksies plkst.14 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot kanālam LTV7.

Taivānā Lietuva jau ar 93:80 uzvarēja Puertoriko, bet Latvija Puertoriko pieveica ar 84:72.

Latvijas un Lietuvas komandu savstarpējo cīņu vēsture sniedzas līdz pat laikam pirms Otrā pasaules kara, pēc neatkarības atgūšanas biežāk uzvarot lietuviešiem. Pēdējoreiz oficiālās spēlēs abas komandas tikās 2015.gada Eiropas čempionātā, kura grupas turnīrā Rīgā Lietuva bija pārāka ar 68:49.

Pēdējoreiz draudzības spēlēs abas komandas tikās 2022.gada jūnijā, kad Rīgā ar 70:52 pārāka bija Latvija, bet atbildes spēlē Šauļos mājinieki revanšējās ar 98:62.

Četrās Latvijā aizvadītajās spēlēs latvieši pārbaudes mačos izcīnīja uzvaras – Liepājā ar 87:77 uzvarēja Zviedriju, bet Rīgā ar 82:57 – Gruziju, ar 74:69 – Dominikānas Republiku un ar 94:57 – Somiju.

Lietuvas kontā šajā vasarā ir divas uzvaras pār Jordāniju (93:75, 101:75), panākumi pār Ukrainu (100:72) un Gruziju (104:102), uzvara un zaudējums mačos ar Somiju (79:81, 84:80), kā aŗi divi zaudējumi Francijai (72:90 un 70:76).

Pirms došanās uz Āziju no Latvijas izlases tika atskaitīti Toms Leimanis un ar komandu treniņprocesā strādājušais Mārcis Šteinbergs.

Āzijā Latvijas izlases rīcībā ir 14 basketbolisti: Rodions Kurucs, Mareks Mejeris, Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns, Anžejs Pasečņiks, Jānis Timma, Rolands Šmits, Artūrs Strautiņš, Klāvs Čavars, Aigars Šķēle, Andrejs Gražulis, Artūrs Kurucs, Artūrs Žagars, Kristers Zoriks. Finālturnīram varēs pieteikt 12 basketbolistus.

Komandai ir pievienojies arī Jānis Strēlnieks un Kristaps Porziņģis, kuri trenējas saskaņā ar rehabilitācijas plānu, taču Pasaules kausa izcīņā, tāpat kā Rihards Lomažs, palīdzēt nevarēs.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase apakšgrupas spēles, kurās tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu, aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts 2023.gada Pasaules kausa finālturnīram:

Rodions Kurucs (Mursijas UCAM, Spānija), Mareks Mejeris (Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania”, Rumānija), Dāvis Bertāns (Oklahomasitijas “Thunder”, NBA), Dairis Bertāns (“VEF Rīga”), Anžejs Pasečņiks (“Palencia”, Spānija), Jānis Timma (bez kluba), Rolands Šmits (Kauņas “Žalgiris”, Lietuva), Artūrs Strautiņš (Tortonas “Derthona”, Itālija), Klāvs Čavars (Jokohamas “Exellence”, Japāna), Aigars Šķēle (Lielpolijas Ostruvas “Stal”, Polija), Andrejs Gražulis (Trento “Aquila”, Itālija), Artūrs Kurucs (Patras “Promitheas”, Grieķija), Artūrs Žagars (Ķēdaiņu “Nevežis”, Lietuva), Kristers Zoriks (Izmiras “Petkim Spor”, Turcija).