Atpakaļ

Latvijas basketbolisti uzzina pretiniekus 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien izlozē noskaidros savus pretiniekus atlasē 2025.gada Eiropas čempionātam, kurā jau nodrošinājusi dalību kā viena no finālturnīra rīkotājām.

Izloze Minhenē sāksies plkst.12.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “YouTube” kanālam

Kvalifikācijā piedalīsies 32 izlases, no kurām finālturnīrā iekļūs 24 komandas. Tāpat kvalifikācijā ārpus konkurences startēs arī izlases, kas uzņems finālturnīru – Latvija, Kipra, Polija un Somija, kurām jau ir garantēta dalība Eiropas čempionātā.

Izlozē komandas tiks sadalītas astoņās grupās pa četrām komandām. No apakšgrupām, kurās nav kāda no Eiropas čempionāta saimniecēm, finālturnīrā iekļūs trīs vienības, bet no apakšgrupām, kurās ir kāda no meistarsacīkšu mājiniecēm, ceļazīmes iegūs divas komandas.

Pirms izlozes Latvija izsēta ceturtajā grozā ar Somijas, Horvātijas un Ukrainas izlasēm.

Ceturtā groza komandas var tikt ielozētas kopā ar vienībām no pirmā (Spānija, Francija, Serbija Slovēnija), piektā (Beļģija, Gruzija, Izraēla, Bosnija un Hercegovina) un astotā groza (Portugāle, Dānija, Slovākija, Kipra).

Savukārt otrā groza komandas (Lietuva, Grieķija, Itālija, Vācija) tiks ielozētas kopā ar trešā groza (Čehija, Polija, Turcija, Melnkalne), sestā groza (Ungārija, Igaunija, Nīderlande, Bulgārija), un septītā groza (Lielbritānija, Islande, Zviedrija, Ziemeļmaķedonija).

Vienā apakšgrupā varēs ielozēt ne vairāk kā vienu no Eiropas čempionāta mājiniecēm. Kvalifikācijas pirmais logs paredzēts 2024.gadā no 19. līdz 27.februārim, otrais būs 2024.gadā no 18. līdz 26.novembrim, bet noslēdzošie mači tiks aizvadīti 2025.gadā no 17. līdz 25.februārim.

2025.gada meistarsacīkstēs apakšgrupu turnīri no 27.augusta līdz 14.septembrim norisināsies Somijā, Kiprā, Polijā un Latvijā, kas uzņems arī čempionāta finālposmu.

Latvijā čempionāta spēles tiks aizvadītas Rīgā, Kiprā – Limasolā, Somijā – Tamperē, bet Polijā – Katovicē.