Atpakaļ

Latvijas gada sportists – Tokijas olimpiskais čempions Lasmanis

Par 2020. gada Latvijas labāko sportistu atzīts ventspilnieks Kārlis Pauls Lasmanis, kurš kopā ar saviem komandas biedriem pērnvasar triumfēja Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā. Savukārt par gada sportisti nosauca pludmales volejbolisti Tīnu Graudiņu, kura kopā ar Anastasiju Kravčenoku Tokijas spēlēs ierindojās ceturtajā vietā.

Kā pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāve Dace Gulbe, “Trīs zvaigžņu balvas” tika pasniegtas kopumā 13 nominācijās, no kurām viena – “Gada sportists tehniskajos sporta veidos” – šogad ir jauna nominācija. Nominācijas “Mūža ieguldījums sportā” laureāts tika izziņots jau decembrī, un par to kļuva brīvās cīņas sporta treneris Visvaldis Freidenfelds. Uzvarētājam tika piešķirta arī naudas balva 3000 euro apmērā (pēc nodokļiem), šis atbalsts tiek finansēts no Latvijas Olimpiskās komitejas piesaistīto partneru līdzekļiem. Savukārt nominācijā “Gada sporta pedagogs/ģe” Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā šogad par labāko sporta pedagoģi tika atzīta Rīgas Franču liceja sporta skolotāja Gita Pērkone.

“Gada sporta pašvaldība” nominācijā starp Liepājas, Rīgas un Valmieras pašvaldībām par labāko tika atzīta Valmiera, kura pagājušajā gadā turpināja neatlaidīgu pilsētas sporta infrastruktūras attīstību, tai skaitā, pēc vērienīgas rekonstrukcijas atklājot atjaunoto Jāņa Daliņa stadionu.

Otro gadu pēc kārtas par labāko sporta federāciju tika atzīta Latvijas Volejbola federācija, pateicoties vīriešu volejbola izlases sniegumam Eiropas čempionāta finālturnīrā un izcilam sniegumam Tokijas Olimpiskajās spēlēs, aizvedot līdz Olimpiādei divus pludmales volejbolu duetus un iegūstot divas ceturtās vietas.

Par “Gada izrāvienu sportā” nominācijas laureātu kļuva 3×3 basketbola izlase. Tokijas Olimpisko spēļu zelta komanda tika atzīta arī par pagājušā gada saviļņojošāko notikumu sportā, iegūstot arī balvu “Gada notikums sportā”. Savukārt 3×3 zelta puišu treneris Raimonds Feldmanis tika atzīts par uzvarētāju nominācijā “Gada treneris”. Arī nominācijā “Gada sporta komanda individuālajos sporta veidos” uzvarētāja godā atkal 3×3 basketbola izlase.

Nominācijā “Gada komanda” laurus plūca Latvijas vīriešu volejbola izlase par sniegumu Eiropas čempionāta finālturnīrā. Par gada paralimpisko sportistu balsotāji atzina Rihardu Snikus, kurš ar savu partneri – zirgu King of the Dance Tokijas paralimpiskajās spēlēs izcīnīja divas sudraba medaļas.

Šajā gadā klāt pienākušajā nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos” sīvā balsojuma konkurencē par uzvarētāju tika atzīts Latvijas spīdveja izlases kapteinis un līderis Andžejs Ļebedevs, kurš pagājušajā gadā sekmēja vēsturisku panākumu ne tikai spīdvejam, bet Latvijas motosportam kopumā, palīdzot Latvijas spīdveja izlasei iekļūt Nāciju kausa finālā un izcīnīt augsto 6. vietu pasaulē.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Publicitātes foto/LOK