Atpakaļ

“Latvijas gāze” norēķiniem vairs nepiedāvās “Swedbank” kontu

AS “Latvijas gāze” no šodienas maina norēķinu rekvizītus, un norēķiniem vairs nebūs pieejams “Swedbank” konts, liecina informācija “Latvijas gāzes” mājaslapā.
Turpmāk būs pieejami līdz šim esošie “SEB bankas”, “Luminor Bank” un bankas “Citadele” norēķinu konti.

2023.gada novembrī “Latvijas gāzes” valdes locekļi Aigars Kalvītis, Elita Dreimane un Egīls Lapsalis ar tiem piederošas speciāla mērķa kompānijas SIA “Energy Investments” palīdzību sāktā vadības izpirkuma procesā iegādājās 28,97% “Latvijas gāzes” akciju. Akcijas tika iegādātas no Luksemburgas investīciju fonda “Marguerite Gas II”. Darījums tika īstenots ar “Rietumu bankas” atbalstu.

“Energy Investments”, turpinot vadības izpirkuma procesu, panākusi vienošanos ar izpirkuma procesa līdzšinējo finansētāju – “Rietumu banku” – arī par turpmākajiem soļiem.

Lai gūtu līdzekļus akciju nākamiem iegādes posmiem, “Energy Investments” vadības izpirkuma procesa projekta finansēšanas ietvaros ir atsavinājusi ar atpakaļpirkuma tiesībām “Rietumu bankai” kā finansētājam vadības izpirkuma pirmajā posmā iegādātās emitenta akcijas.

Finanšu instrumenta atsavinājuma līgums paredz atpirkuma nosacījumus trīs gadu laika periodam. Minētajā laika posmā “Rietumu banka” būs ieguldītājs un pilnvērtīgs “Latvijas gāzes” akcionārs.
Tāpat ziņots, ka “Latvijas gāzes” akcionāri 2024.gada 19.jūnijā akcionāru sapulcē atbalstīja kompānijas akciju izslēgšanu no biržas “Nasdaq Riga”, izsakot akciju atpirkšanas piedāvājumu. Akcionāru sapulcē “Latvijas gāze” tika apstiprināta par personu, kas izteiks kompānijas akcionāriem piedāvājumu atpirkt tiem piederošās “Latvijas gāzes” akcijas.

Vienlaikus noteikts, ka akcijas tiks izslēgtas noregulētā tirgus un “Latvijas gāze” izteiks akciju atpirkšanas piedāvājumu, ja “Latvijas gāzes” akciju atpirkšanas cena obligātajā piedāvājumā nepārsniegs Akciju atpirkšanas likumā noteikto akciju bilances vērtību.