Latvijas kausa BMX riteņbraukšanā piektajā posmā uzvar lietuvietis Baškijs

“Crystal Dent” Latvijas kausa BMX riteņbraukšanā piektajā posmā nedēļas nogalē Ventspilī uzvaru svinēja lietuvietis Augusts Baškijs, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Piektajā no kopumā desmit posmiem startēja 374 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas klubiem.

“Pro Open” grupā šajā posmā uzvaras laurus plūca lietuvietis Baškijs, kuram izdevās uzvarēt visos dienas braucienos. Otrā vieta “Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS sportistam Ilvim Hugo Eihentālam, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa cits Lietuvas sportists Miks Jankus. Šajā pat grupā meitenēm uzvarēja jelgavniece Paula Zavinska.

28 sportisti startēja B15/16 grupā. Visos dienas braucienos uzvarēja “Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS pārstāvis Reinārs Pavlovs. Tikmēr abas pārējās vietas uz pjedestāla aizņēma vietējie “Spars” braucēji – otrais bija Justs Jēkabs Berks, bet trešais Eiropas kausā uz pjedestāla tikušais Miks Cīrulis.

B13/14 konkurencē 34 sportistu vidū finālā nepārspēts palika cits jelgavnieks Markuss Soļims. Uz otrā goda pjedestāla pakāpiena kāpa “BMX Rīga”/RRS pārstāvis Ralfs Ratnieks, kamēr trešā pozīcija viņa kluba biedram Markusam Domorackim.

B11/12 grupā par uzvarētāju kļuva Renārs Želvis no “Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS. Viņam finālā sekoja Marks Švalkovskis no “BMX Rīga”/RRS un “Mārupes BMX klubs” pārstāvis Jorens Dimze.

Vēl B10 grupā uzvarēja Gustavs Ģigulis no “Mārupes BMX klubs”, B9 – Patriks Kāpiņš (“Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS), B8 – Miķelis Saulītis (“BMX Tukums”), B7 – Rojs Spore (“BMX Rīga”/RRS), B6 – Edvards Ciemiņš (Smiltenes BJSS/”Silvas ziķeri”).

Tikmēr G15+ grupā uzvarēja Melānija Čudare, (“Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS), G13/14 – Elza Kauce (“BMX Tālava”/VSS), G11/12 – Elizabete Sofija Zeica (“BMX Rīga”/RRS), G9/10 – Ieva Višņevska (“BMX Tālava”/VVS), G7/8 – Emma Švalkovska (“BMX Rīga”/RRS), G6 – Amanda Buliņa (“BMX Tālava”/VVS).

Krūzeru “Pro” grupā ātrākais bija Ģirts Jonkus, Krūzeru 25+ grupā uzvarēja Armands Kāpiņš (abi – (“Mītavas kumeļi”/Jelgavas BJSS), bet Krūzeros 13/24 pirmo vietu izcīnīja Adrians Zviedris (“BMX Tālava”/VVS).

Atlikušie posmi tiks aizvadīti 22.jūlijā Vecpiebalgā, 26.augustā Mārupē, 10.septembrī Valmierā, 23.septembrī Smiltenē un 30.septembrī Ādažos.