Latvijas mikročipu iniciatīvai pievienojušies vairāki starptautiski uzņēmumi
Saprašanās memorandam pievienojies uzņēmums “Siemens Industry Software Oy”, “Robert Bosch”, kas koordinē “Bosch” koncerna darbību Baltijas reģionā, bezpilota lidaparātu ražotājs “Edge Autonomy Riga”, elektronikas montāžas nozares uzņēmums “Wiseberg Technology” un Ventspils brīvostas pārvalde.
Ar pievienošanos memorandam uzņēmumi apņēmušies veicināt pusvadītāju ekosistēmas attīstību, stiprinot starpnozaru sadarbību un Latvijas lomu globālajās piegādes ķēdēs, pilnveidot izglītību un pētniecību pusvadītāju tehnoloģijās, kā arī vairot mikročipu dizaina un testēšanas spējas.
Dizaina un testēšanas posms mikroshēmu vērtības ķēdē šobrīd veido nozares apgrozījuma lielāko daļu, un Latvijai šajā jomā ir unikālas priekšrocības attiecībā pret tuvākajiem kaimiņiem – kompetenti speciālisti un tehnoloģijas, spriež RTU.
Saprašanās memorands mikročipu jomas attīstībai tika parakstīts 2022.gada izskaņā. Jaunie memoranda partneri pievienojas RTU, Ekonomikas ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Latvijas Darba devēju konfederācijai, LU, LU Cietvielu fizikas institūtam un LU Matemātikas un informātikas institūtam, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei, uzņēmumiem “Latvijas Mobilais Telefons”, “Mikrotīkls”, “Tet”, un VAS “Elektroniskie sakari”.
Partneri līdz šim regulāri tikušies gan savā starpā, gan ar politiķiem un ārvalstu partneriem, vērtēja Latvijas potenciālu iekļauties globālajā pusvadītāju vērtību ķēdē, tā ietekmi uz valsts ekonomiku, izstrādāja priekšlikumus pētniecības, izglītības, inovāciju un uzņēmējdarbības vides attīstībai.
ES Mikročipu akts paredz nepieciešamību dalībvalstīs izveidot pusvadītāju kompetenču centrus, sekmējot ES suverenitāti un pašapgādi pusvadītāju tirgū. RTU apņēmusies izveidot arī mikroshēmu dizaina un testēšanas laboratoriju.
Rakstīt komentāru