Atpakaļ

“Latvijas pasts” izdevis pastmarku par godu vēsturiskajai Latvijas uzvarai pirmajā Eiropas čempionātā basketbolā

VAS “Latvijas pasts” šodien izdevis pastmarku par godu vēsturiskajai Latvijas uzvarai pirmajā Eiropas čempionātā basketbolā 1935.gadā.

Pastmarkas bloks “Latvijas sporta leģendas – basketbols” tiks izdots 9000 eksemplāru tirāžā, un tā nominālvērtība būs 5,05 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 12.grupā.

Līdz ar pastmarkas bloku izdota arī īpaša aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Pastmarka godina Latvijas basketbola valstsvienības uzvaru pirmajā Eiropas basketbola čempionātā 1935.gadā Ženēvā.

Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Mākslinieks filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantojis materiālus no Sporta muzeja krājumiem. Uz pastmarkas un aploksnes fiksēti fragmenti no Latvijas basketbola valstsvienības spēles 1935.gada 4.maijā. Minētā Eiropas čempionāta finālspēlē Latvija ar 24:18 pārspēja Spānijas izlasi, kļūstot par pirmajiem čempioniem.

Vēsturiskās izlases sastāvā bija 12 atlēti – Aleksejs Anufrijevs, Andrejs Krisons, Džems Raudziņš, Edgars Rūja, Eduards Andersons, Herberts Gubiņš, Jānis Lidmanis, Mārtiņš Grundmanis, Rihards Dekšenieks, Rūdolfs Jurciņš, Valdemārs Baumanis un Visvaldis Melderis.

Pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 15.septembrī Latvijas Sporta muzejā no plkst.10 līdz 15. Savukārt plkst.12 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar “Latvijas pasta” un Latvijas Basketbola savienības pārstāvju līdzdalību.

Pastmarku sērija “Latvijas sporta leģendas” tika sākta 2021.gadā – šīs sērijas pirmais filatēlijas izdevums veltīts šķēpmetējam Jānim Lūsim, savukārt pērn “Latvijas pasts” izdeva pastmarku bloku par godu Latvijas šaušanas sporta meistaram Kārlim Kļavam.

Jau ziņots, ka “Latvijas pasta” apgrozījums pagājušajā gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2700 darbinieku.

Galerijas