Atpakaļ

“Latvijas pasts” izdos pastmarku par godu Brīvdabas muzeja 100.gadadienai

VAS “Latvijas pasts” šodien izdos pastmarku un aploksni, atzīmējot Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja dibināšanas 100.gadadienu, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta Brīvdabas muzejā no plkst.10 līdz 15.

Pastmarkas tirāža būs 30 000 eksemplāru, savukārt aploksnes – 500 vienības. Pastmarkas nominālvērtība ir 1,97 eiro, kas atbilst parasto vēstuļu sūtīšanai Latvijas teritorijā.

Filatēlijas izdevumu dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja, kura pastmarkas un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantojusi Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja materiālus.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un lielākajiem Brīvdabas muzejiem Eiropā. Tas veidots ar mērķi nākamajām paaudzēm saglabāt liecības par zemnieku dzīvesveidu – celtnēm, to iedzīvi, kā arī ēku izvietojumu zemnieku vai zvejnieku sētā no 17.gadsimta līdz 20.gadsimta vidum dažādos Latvijas novados.

Līdztekus daudziem citiem notikumiem jubilejas gadā, viens no vērienīgākajiem pasākumiem būs muzeja vasaras sezonas atklāšana 11.maijā, kad vēstures iestudējumā “Viena diena mūsmājās” vairāk nekā 30 muzeja objektos rosīsies ļaudis laikmetam atbilstošā apģērbā un darīs konkrētajai vietai un laikam raksturīgus darbus.

Jauno pastmarku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī “Latvijas pasta” e-veikalā.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2300 darbinieku.

Jau ziņots, ka “Latvijas pasta” apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš. Finanšu dati par 2023.gadu vēl nav publiskoti.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.