Atpakaļ

“Latvijas pasts” izdos Rāznas Nacionālajam parkam veltītu pastmarku

Atjaunojot vēsturisko pastmarku sēriju “Latvijas nacionālie parki”, VAS “Latvijas pasts” piektdien, 14.jūlijā, izdos īpašu pastmarku jaunākajam nacionālajam parkam Latvijā – “Rāznas Nacionālais parks”.

Pastmarkas dizainu miniatūras gleznas formā veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un bijušais rektors Aleksejs Naumovs. Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 14.jūlijā Lūznavas muižā, Pils ielā 8, Lūznavā, no plkst.10 līdz 16. Savukārt plkst.13 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar “Latvijas pasta” un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvju līdzdalību.

Jaunās pastmarkas nominālvērtība ir 1,65 eiro, un tā paredzēta sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā, savukārt pastmarkas tirāža sasniedz 50 000 eksemplāru. Līdz ar pastmarku tiks izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Uz jaunākās Latvijas nacionālo parku sērijas pastmarkas mākslinieciski attēlots gleznainais Rāznas ezers, kas tiek dēvēts ne vien par Rāznas Nacionālā parka, bet arī visas Latgales sirdi.

Rāznas Nacionālais dabas parks ir viena no Latvijas jaunākajām un lielākajām īpaši aizsargājamām teritorijām. Tas iekļauts Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā – “Natura 2000”, kā arī starptautiski putniem nozīmīgo vietu sarakstā. Rāznas Nacionālais parks jau vairāk nekā 15 gadus sargā Latgalei raksturīgo kultūrainavisko vidi un dabas vērtības.

Pastmarku sērija “Latvijas nacionālie parki” tika aizsākta 1997.gadā, līdz 1999.gadam izdodot sešas pastmarkas Latvijas īpaši aizsargājamām teritorijām – Moricsalas, Krustkalnu, Slīteres un Teiču rezervātiem, Gaujas Nacionālajam parkam un Grīņu dabas liegumam.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2700 darbinieku.