Atpakaļ

“Latvijas pasts” izdos Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 250.gadadienai veltītu pastmarku izdevumu

VAS “Latvijas pasts” pastmarku sērijā “Latvijas muzeji” izdos Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 250.gadadienai veltītu izdevumu, informēja “Latvijas pasta” pārstāvji.

Pastmarkas pirmās dienas zīmogošana paredzēta 21.jūlijā no plkst.12 līdz 16 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4, Rīgā. Savukārt plkst.13 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar “Latvijas pasta” un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pārstāvju līdzdalību.

Pastmarka “Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam – 250” izdota 50 000 eksemplāru tirāžā, un tās nominālvērtība ir 1,65 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 500 eksemplāru tirāžā.

Pastmarkas un aploksnes dizaina autore ir māksliniece Arta Ozola-Jaunarāja.

Māksliniece pastmarkas kompozīciju veidojusi, iekļaujot tajā Rīgas ārsta un kolekcionāra Nikolausa fon Himzela (1729-1764) portretu, kā arī priekšmetus, kas simbolizē muzeja pirmsākumus. Tajā atspoguļotas ziloņkaulā grieztas šaha figūras (19.gadsimts, Ķīna) ar Himzela muzeja kolekcijas identifikācijas zīmi – litogrāfiski iespiestu uzrakstu: Himselsches Museum. Pastmarkas kompozīciju papildina monēta Rīgas brīvpilsētas sudraba vērdiņš (1565), 17.gadsimtā veidota koka skulptūra Kaņepāju šķirotājs, kā arī vēsturisks smilšu pulkstenis kā nepārtraukta laika ritējuma simbols.

Latvijas muzeju sērijas izdošanu “Latvijas pasts” sāka 2021.gadā. Iepriekš izdotās pastmarkas tika veltītas Rīgas Porcelāna muzejam un Latvijas Sporta muzejam.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2700 darbinieku.