Atpakaļ

“Latvijas pasts” izdos trīs jaunas pastmarkas sērijā “Mājdzīvnieki”

VAS “Latvijas pasts” šodien pastmarku sērijā “Mājdzīvnieki” izdos trīs jaunas pastmarkas – “Suns”, “Aita” un “Pīle”, informēja kompānijas pārstāvji.

Katrai no pastmarkām būs atšķirīga nominālvērtība un tirāža.

Pastmarkas “Suns” nominālvērtība būs 1,65 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā, un tās tirāža būs 500 000 eksemplāru.

Pastmarkas “Aita” nominālvērtība būs 1,78 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem uz valstīm, kas ietilpst devītajā grupā, un tās tirāža būs 100 000 eksemplāru.

Savukārt pastmarkas “Pīle” nominālvērtība būs 1,97 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 100 gramiem Latvijas teritorijā, un tās tirāža būs 100 000 eksemplāru.

Tāpat pasta pārstāvji informē, ka jaunās pastmarkas izdotas uz pašlīmējošas pamatnes, un līdz ar tām radītas arī specializētas aploksnes 500 eksemplāros.

Filatēlijas jaunumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta šodien Rīgas desmitajā pasta nodaļā, Elizabetes ielā 41/43, no plkst.9 līdz 18.

Mājdzīvnieku sērijas pastmarku izdošanu “Latvijas pasts” sāka 2022.gadā, un līdz šim izdotas septiņas pastmarkas ar vizuāliem mājdzīvnieku motīviem, veidojot vairāk nekā 100 miljonu eksemplāru tirāžu.

Jau ziņots, ka “Latvijas pasta” apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2500 darbinieku.