Atpakaļ

“Latvijas pasts” piektdien izdos gleznotājam Padegam veltītu pastmarku bloku

VAS “Latvijas pasts” pastmarku sērijā “Izcilie latviešu mākslinieki” piektdien, 18.augustā, izdos gleznotājam un grafiķim Kārlim Padegam veltītu divu pastmarku bloku.

Katras pastmarkas nominālvērtība būs 1,65 eiro, un tās paredzētas sūtījumu apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Pastmarku bloka tirāža būs 9000 eksemplāru, bet īpašā aploksne tiks izdota 500 eksemplāros.

Pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantotas gleznu reprodukcijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumā esošajiem darbiem – “Pašportrets”, “Vecais Bonvivāns”, “Madonna ar balto puķi”, “Sapņu zīmētāja nāve”, “Sarkanie smiekli” un grafiku “Pie molberta”, kā arī materiālus no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas.

Pastmarku dizaina autore ir māksliniece Lilija Dinere.

Jauno divu pastmarku bloku sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī “Latvijas pasta” e-veikalā. Filatēlijas izdevumu pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 18.augustā Rīgas 10.pasta nodaļā Elizabetes ielā no plkst.9 līdz 18.

Pastmarku sērija “Izcilie latviešu mākslinieki” tiek izdota kopš 2016.gada. Līdz šim bija emitēti septiņi dažādiem latviešu māksliniekiem veltīti pastmarku bloki – Janim Rozentālam, Jānim Tīdemanim, Ansim Cīrulim, Johanam Valteram, Gustavam Klucim, Jānim Pauļukam un Hildai Vīkai.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3200 darbinieku.