Atpakaļ

Latvijas robežsargs izmanto šaujamieroci nelegālo imigrantu aizturēšanai

Turpinoties 2021.gada vasarā Baltkrievijas izraisītajai nelegālās imigrācijas krīzei, Latvijas robežsargs trešdien izmantojis šaujamieroci pārkāpēju aizturēšanai.

Kā informēja Valsts robežsardzē, veicot robežas uzraudzību Šķaunes pagastā, robežsargi konstatēja nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas pazīmes.

Piesaistot kinologu ar dienesta suni, tika sākta likumpārkāpēju meklēšana. Tronišku ciema apkaimē, pamanot robežsargus, likumpārkāpēji metās bēgt, taču nesekmīgi. Lai viņus aizturētu, robežsargiem nācās pielietot dienesta šaujamieroci un izdarīt brīdinājuma šāvienu gaisā.

Notikuma vietā aizturēti četri Indijas un četri Irānas pilsoņi. Vīrieši nosūtīti uz izceļošanas valsti.

Šogad kopumā no Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas atturēts 5501 cilvēks, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 286 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu Latvijas valdība otrdien nolēma izsludināt pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā.

Pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms nomainīs valdības 2021.gada 10.augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Iekšlietu ministrija norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz Eiropas Savienību un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.