Atpakaļ

Latvijas sieviešu 3×3 basketbola izlase ar uzvaru uzsāk Pasaules kausa posma kvalifikāciju

Latvijas sieviešu 3×3 basketbola izlase ceturtdien ar pārliecinošu panākumu uzsāka Šveices pilsētā Fribūrā notiekošajā FIBA 3×3 basketbola Pasaules sērijas posma kvalifikāciju.

Latvijas komanda – debitante Anete Šteinberga, kā arī Aleksa Gulbe, Ketija Vihmane un Marta Leimane – pirmajā spēlē ar 21:10 pieveica Šveices izlasi.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar desmit punktiem bija Gulbe, Šteinberga guva astoņus punktus, bet Leimane – trīs.

Kvalifikācijā latvietēm vēl pretī stāsies ar Ukrainas komanda un grupas uzvarētājas iekļūs pamatturnīrā, kur D apakšgrupā būs jāspēlē ar Ķīnas komandu “Sc.Yuanda” (spēle paredzēta plkst.18.45) un Japānas izlasi (plkst.22.20).

Pasaules sērijas turnīros dalībnieces cīnās par balvu fondu – 35 000 ASV dolāru, naudas prēmijas saņemot sešu pirmo vietu ieguvējām, kā arī FIBA reitinga punktiem, kam būs liela nozīme dalot ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm un olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.

Latvijas sieviešu izlase FIBA Pasaules sērijā debitēja 2022.gadā, kad dažādos sastāvos tika startēts turnīros Francijas pilsētās Puatjē (11.vieta) un Bordo (8.vieta), kā arī Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē (8.vieta) un Kanādas pilsētā Monreālā (10.vieta). Trijos turnīros Latviju pārstāvēja Paula Strautmane un Paula Mauriņa, divos – Aleksa Gulbe, Anda Kuzmina un Anita Miķelsone, vienā – Aija Jurjāne, Paula Pētersone, Ilze Jākobsone un Marta Miščenko.