Atpakaļ

Latvijas skolās notiks “Naudas diena”

Šodien Latvijas skolās notiks “Swedbank” rīkotā finanšu pratības iniciatīva “Naudas diena”, informēja bankas pārstāvji.

Ņemot vērā aizvadītā gada lielo interesi un atsaucību, šoreiz “Naudas diena” tiks organizēta visās klašu grupās – no 1. līdz 12. klasei.

“Naudas diena” ir pasākums par dažādiem tematiem, vieglā un saistošā veidā vairojot skolēnu izpratni par naudas lietām. Tā būs tiešsaistes kopā mācīšanās, skatīšanās un darīšana, ekspertu pavadībā apgūstot dažādas naudai veltītas tēmas, bet noslēgumā – mūzikas grupas “Citi zēni” koncerts.

Pērn iniciatīvai pievienojās vairāk nekā 1500 klašu jeb vairāk nekā trešdaļa no visām klasēm Latvijā 2.-4. klašu grupā, kam bija paredzēta pirmā “Naudas diena”.

“Naudas dienā” kopā ar “Swedbank” Finanšu institūta ekspertiem 1. un 2. klašu skolēni uzzinās, kā radusies nauda, kāpēc tā ir vajadzīga, kādi ir naudas veidi, kas ir banknotes, kas – monētas un kas – elektroniskā nauda un kā naudu iegūst.

Savukārt 3.-5. klašu audzēkņi apgūs, kā gudri rīkoties ar naudu, noskaidros, kā atšķirt vēlmes no vajadzībām, kāpēc ir svarīgi izvirzīt mērķus un kā tiem sakrāt naudu, bet 6. un 7. klases pētīs budžeta ienākumu un izdevumu pozīcijas – kas ir budžets, kāpēc vispār kāds to plāno, kā ienākumi un izdevumi kopā veido skolēna, ģimenes vai skolas budžetu un ko darīt, kad naudas pietrūkst vai veidojas pārpalikums.

Vienlaikus 8.-9. klases gatavosies karjerai un atklās, kāpēc jāmācās visu dzīvi, kā mūsdienu tehnoloģijas ietekmē dažādas profesijas un vai mākslīgais intelekts ir palīgs vai apdraudējums, kā palielināt savus ienākumus, ja ar algu vien nepietiek, un ko darīt jau tagad, lai nākotnē būtu lielāka iespēja nopelnīt vairāk naudas.

Savukārt 10.-12. klašu skolēni tiks iepazīstināti ar ieguldījumu mākslu – kur un kā ieguldīt, lai ieguldījumi būtu ienesīgi un saskanētu ar vēlmēm, kā novērtēt riskus, izvēlēties drošāko ceļu un nekrist krāpnieku nagos.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.