Atpakaļ

Latvijas skolēni starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīnījuši vienu sudraba un trīs bronzas medaļas

Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē Latvijas skolēni izcīnījuši vienu sudraba un trīs bronzas medaļas, informēja Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Laura Šīraka.

Sudraba medaļu ieguva Daniils Kargins no Rīgas 10.vidusskolas, kas iepriekšējos gados Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē guva gan sudraba, gan bronzas medaļas.

Savukārt šogad bronzas medaļas ieguva Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas skolnieki Daniils Soško un Viesturs Streļčš, kā arī Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas skolnieks Linards Lūsis.

Olimpiādē, kas no 16. līdz 25.jūlijam norisinājās Cīrihē, Šveicē, piedalījās vairāk nekā 320 skolēnu.

Dalībniekiem olimpiādes sākumā piecu stundu laikā bija jāveic divas organiskās sintēzes, kurās bija jāizmanto balinātājs kā reaģents, kā arī jāveic paraugu kvalitatīvā un kvantitatīvā analīze. Savukārt teorētiskajā daļā dalībniekiem piecu stundu laikā bija jāatrisina desmit uzdevumu komplekts.

Šogad uzdevumi bija par tādām tēmām kā mākslīgā fotosintēze, elektroķīmiskā ogļskābās gāzes pārvēršana par etilspirtu, elektrība kā reaģents organiskajā sintēzē, Šveices farmācijas uzņēmumos izstrādātām zāļvielām un citām modernām ķīmijas tēmām, izklāstīja Latvijas komandas vadītājs, Latvijas Organiskās Sintēzes institūta zinātniskais asistents Nauris Narvaišs.

Latvijas skolēnus olimpiādei palīdzēja sagatavot un uz sacensībām līdzi devās arī Tartu Universitātes doktorants Ritums Cepītis.