Atpakaļ

Latvijas U-16 basketbolisti Eiropas čempionāta trešajā mačā spēkojas ar Serbiju

Latvijas U-16 vīriešu basketbola izlase šodien Skopjē Eiropas kadetu čempionāta trešajā mačā tiksies ar vienaudžiem no Serbijas.

Mačs sāksies plkst.14.30 pēc Latvijas laika, un tiešraidē to varēs vērot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “YouTube” kanālā.

Sestdien D apakšgrupas pirmajā mačā Latvija ar 60:94 atzina Polijas pārākumu, bet otrajā spēlē daudz līdzīgākā cīņā ar 71:77 zaudēja grieķiem. Serbijas basketbolisti turnīru sāka ar zaudējumu 55:75 Grieķijai, bet pēc tam ar 81:46 uzvarēja Poliju.

Astotdaļfinālā trešdien būs jācīnās ar kādu no C grupas komandām – Vāciju, Izraēlu vai Spāniju.

Sagatavošanās laikā latvieši aizvadīja pārbaudes spēles ar Gruzijas U-16 izlasi (80:73, 74:81), startēja turnīrā Turcijā, kur zaudēja mājiniekiem (71:78), Vācijai (54:81) un Beļģijai pagarinājumā (69:79), kā arī Baltijas kausa izcīņā Rīgā piekāpās Igaunijai (58:61), Lietuvai (40:96) un Vācijai (53:73).

No 12 izlases spēlētājiem Spānijas klubu sistēmās trenējušies Adrians Andijs Andževs, Gunārs Grīnvalds, Iļja Kurucs un Helmuts Petrovičs.

Latvijas kadetu izlasi vada Agris Galvanovskis, kuram asistē Mārtiņš Tīss, Ainārs Tomašs un Normunds Lišiks.

Latvijas U-16 vīriešu izlases kandidāti:

Adrians Andijs Andževs, Gunārs Grīnvalds (abi – Madrides “Real”, Spānija), Markuss Sipko, Markuss Toms (abi – “Bertānu Valmieras basketbola skola”), Helmuts Petrovičs (Badalonas “Joventut”, Spānija), Renārs Jasāns, Roberts Freidenfelds (abi – “Rīga”/”Centrs”), Enzo Ābele (“Rīga”/”Basketbola klase”), Iļja Kurucs (Vitorijas “Baskonia”, Spānija), Ralfs Rudusāns, Toms Birste, (abi – “Rīga”/DSN), Markus Berkolts (“Cēsis”).