Atpakaļ

Latvijas U-18 basketbolisti Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā cīnīsies ceturtdaļfinālā

Latvijas U-18 vīriešu basketbola izlase šodien Portugālē Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā aizvadīs ceturtdaļfināla maču, kurā stāsies pretī vienaudžiem no Rumānijas.

Spēle sāksies plkst.17.30 pēc Latvijas laika, tiešraidē to translējot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “YouTube” kanālam.

Latvijas basketbolist D apakšgrupā ar 85:71 pārspēja Beļģiju, ar 75:73 – Portugāli, ar 74:64 – Bulgāriju un ar 77:70 – vienaudžus no Šveices, nodrošinot pirmo vietu apakšgrupā un turpinot cīņu par ceļazīmi uz augstāko divīziju.

Savukārt Rumānija C apakšgrupā aizvadīja piecus mačus, no kuriem tikai vienā piedzīvoja neveiksmi, zaudējot Nīderlandei ar 72:78, un ieņēma otro pozīciju.

Latvijas un Rumānijas mača uzvarētāja pusfinālā tiksies ar Lielbritāniju vai Melnkalni.

Sagatavošanās laikā Latvijas U-18 basketbolisti aizvadīja pārbaudes spēles ar Ukrainas (79:77 un 64:62), Gruzijas (90:77 un 77:56), Lietuvas (60:83), Igaunijas (86:70) un Somijas (64:77 un 76:76) U-18 izlasēm.

Latvijas komandā iekļauti BJBS “Rīga”/”DSN”, BJBS “Rīga”/”A. Kraukļa VEF BS”, kā arī Liepājas, Gulbenes, Ventspils un Cēsu sporta skolu audzēkņi. Fransuā Nkojs-Īls basketbola prasmes apguvis Īrijā, bet Roberts Blūms, Toms Līnis un Renārs Sondors pēdējā sezonā spēlējuši ārzemēs. Saspēles vadītājam Jurim Vītolam “Liepājas” sastāvā bijusi laba spēļu prakse Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā.

Vītols un Fransuā Nkojs-Īls Eiropas U-18 čempionātā startēja jau pērn. Septiņi spēlētāji bija komandā, kura 2021.gadā piedalījās pandēmijas apstākļos sarīkotajā FIBA “Challenger” turnīrā.

Edijam Šleseram izlasē palīdz treneri Krists Pīternieks un Oskars Zurkovs, kā arī fiziskās sagatavotības treneris Ivars Ikstens.

Latvijas U-18 vīriešu basketbola izlases sastāvs:

Juris Vītols (“Liepāja”), Edvards Egle, Rūdolfs Švītiņš, Edvards Švalbe (visi – “A.Kraukļa VEF”), Roberts Blūms (“Saint-Quentin”, Francija), Rolands Šulcs (“Gulbenes BJSS”), Toms Līnis (Pelhržimovas “Sojky”, Čehija), Renārs Sondors (Jindržihuvas Hradecas “Lions”, Čehija), Kristaps Soldatenoks, Fransuā Nkojs-Īls (abi – “Liepājas SSS”), Kristers Skrinda (“BJBS Rīga”/DSN), Toms Markuss Salnājs (“Ventspils Spars”).