Atpakaļ

Latvijas U-20 basketbola izlases kandidātu lokā paliek 15 spēlētāji

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases kandidātu loks no 17 spēlētājiem samazināts uz 15, bet uz pārbaudes spēlēm Polijā devušies 13 spēlētāji, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Gatavošanos Eiropas čempionātam B divīzijā Latvijas basketbolisti turpinās ar pārbaudes mačiem pret poļiem šodien un rīt pret Polijas vienaudžiem, kā arī 29. un 30.jūnijā Kauņā pret Lietuvu.

Pirmajās pārbaudes spēlēs Latvijas basketbolisti pārspēja Ukrainas (78:67) un Gruzijas (78:76) vienaudžus.

No 17 kandidātu loka svītroti Daniels Baumanis un Konstantīns Kazlauskis, bet uz Poliju eksāmenu dēļ nav devies Andrejs Bikovs, kamēr Raivo Baturins ārstē savainojumu.

Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrs no 7. līdz 16.jūlijam notiks Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

Latvijas U-20 vīriešu izlase B divīzijas turnīru Skopjē sāks D grupā, spēlējot ar Albānijas, Somijas, Nīderlandes un Šveices izlasēm, bet ukraiņi C grupā spēlēs ar Zviedriju, Gruziju, Kosovu un Azerbaidžānu. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā un turpinās cīņu par vietu pirmajā trijniekā un ceļazīmi uz finālturnīru.

Galvenajam trenerim Dāvim Čoderam palīdz treneri Jevgēnijs Kosuškins un Artūrs Bērziņš.

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts:

Markuss Lastiņš (“Ogre”), Rainers Ļisicins (“Gulbenes Buki”/BJSS), Kristofers Karlsons (“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”), Otto Fārenhorsts (“BBall Loewen”, Vācija), Rihards Berkolds, Nils Baumeisters (abi – RSU/”VEF Rīga”), Raivo Butirins, Pēteris Pinnis (abi – “VEF Rīga”), Freds Bagatskis (Teksasas Ārlingtonas Universitāte, NCAA), Mārcis Osis, Dāvis Skreivers, Daniils Smirnovs, Andrejs Bikovs (visi – LU/”BS Rīga”), Rihards Vāvers (Kvinepiekas Universitāte, NCAA), Ričards Kļanskis (“Capo d’Orlando”, Itālija).