Atpakaļ

Latvijas U-20 basketbolistes Eiropas čempionāta astotdaļfinālā spēlē pret Zviedriju

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase šodien Viļņā Eiropas čempionāta astotdaļfinālā spēkosies ar vienaudzēm no Zviedrijas.

Spēles sākums paredzēts plkst.15.30, tiešraidē to translējot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “YouTube” kanālam.

Latvietes D apakšgrupā pirmajā mačā ar rezultātu 62:66 zaudēja beļģietēm, pēc tam ar 76:69 guva panākumu pār Itāliju, bet trešajā spēlē ar 67:56 pārspēja Turcijas basketbolistes un nodrošināja pirmo vietu grupā.

Savukārt Zviedrija C apakšgrupā Eiropas meistarsacīkstes iesāka ar uzvaru pār Poliju (67:63), taču turpinājumā ar 49:75 piekāpās Spānijai un ar 51:63 zaudēja Melnkalnei, ieņemot ceturto pozīciju grupā.

Šī pāra uzvarētāja ceturtdaļfinālā spēlēs pret Portugāles un Ungārijas mača uzvarētāju.

Sagatavošanās posmā Latvija pārbaudes spēles ar Ukrainas U-20 izlasi (82:29 un 85:58), Pasaules kausa dalībnieci Lietuvas U-19 komandu (51:66 un 79:61) un Somijas U-20 izlasi (53:76 un 87:60).

No šī sastāva piecas spēlētājas – Vanesa Jasa, Katrīna Ozola, Luīze Sila, Raina Tomašicka un Enija Vīksne – jau piedalījušās pieaugušo valstsvienības darbā.

Kopš 2019.gada, kad šā gadugājuma basketbolistes spēlēja U-16 čempionātā, sastāvā ir septiņas spēlētājas, to skaitā Jasa un Nikola Priede pat ar divu U-16 čempionātu pieredzi. 2022.gadā trīs spēlētājas startējušas gan U-18, gan U-20 Eiropas čempionātos. Pirmo reizi Eiropas čempionātā spēlē Franciska Treiliha.

Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrs Lietuvā notiks līdz 6.augustam.

Latvijas U-20 sieviešu izlasi vada Aigars Nerips, kura palīdz treneri Guntis Endzels, Mārtiņš Zībarts un Anita Mikāle.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases kandidāšu saraksts:

Enija Paula Vīksne (RSU), Katrīna Ozola (Budapeštas EAC, Ungārija), Vanesa Jasa (“TTT Rīga”), Līva Liniņa, Katrīna Raina Kalniņa, Franciska Treiliha (visas – “Rīga Juniores”/LU), Enija Ķīvīte (“Liepāja”), Marta Daniela Leimane (Kolorādo Štata universitāte, NCAA), Raina Tomašicka (Tarbas “Gespe Bigorre”, Francija), Luīze Sila (“Celta”, Spānija), Nikola Priede (Vērmontas Universitāte, NCAA), Krista Lukašēviča (“Girona”, Spānija).