Atpakaļ

Latvijas U-20 basketbolistes Eiropas čempionāta trešajā mačā tiekas ar Turciju

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase šodien Viļņā Eiropas čempionāta trešajā mačā spēkosies ar vienaudzēm no Turcijas.

D apakšgrupas spēles sākums paredzēts plkst.15.30, tiešraidē to translējot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “YouTube” kanālam.

Sestdien pirmajā mačā latvietes ar rezultātu 62:66 zaudēja beļģietēm, bet dienu vēlāk ar 76:69 guva panākumu pār Itāliju. Turcijas basketbolists ar vispirms ar 54:71 piekāpās Itālijai, taču otrajā spēlē ar 61:57 uzvarēja Beļģiju.

Pēc divām spēļu kārtām D apakšgrupā visām četrām komandām ir pa vienam panākumam. Astotdaļfinālā Latvijai pretī stāsies kāda no C apakšgrupas vienībām – Spānija, Polija, Melnkalne vai Zviedrija.

Sagatavošanās posmā tika aizvadītas pārbaudes spēles ar Ukrainas U-20 izlasi (82:29 un 85:58), Pasaules kausa dalībnieci Lietuvas U-19 komandu (51:66 un 79:61) un Somijas U-20 izlasi (53:76 un 87:60).

No šī sastāva piecas spēlētājas – Vanesa Jasa, Katrīna Ozola, Luīze Sila, Raina Tomašicka un Enija Vīksne – jau piedalījušās pieaugušo valstsvienības darbā.

Kopš 2019.gada, kad šā gadugājuma basketbolistes spēlēja U-16 čempionātā, sastāvā ir septiņas spēlētājas, to skaitā Jasa un Nikola Priede pat ar divu U-16 čempionātu pieredzi. 2022.gadā trīs spēlētājas startējušas gan U-18, gan U-20 Eiropas čempionātos. Pirmo reizi Eiropas čempionātā spēlē Franciska Treiliha.

Eiropas čempionāta A divīzijas turnīrs Lietuvā notiks līdz 6.augustam.

Latvijas U-20 sieviešu izlasi vada Aigars Nerips, kura palīdz treneri Guntis Endzels, Mārtiņš Zībarts un Anita Mikāle.

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlases kandidāšu saraksts:

Enija Paula Vīksne (RSU), Katrīna Ozola (Budapeštas EAC, Ungārija), Vanesa Jasa (“TTT Rīga”), Līva Liniņa, Katrīna Raina Kalniņa, Franciska Treiliha (visas – “Rīga Juniores”/LU), Enija Ķīvīte (“Liepāja”), Marta Daniela Leimane (Kolorādo Štata universitāte, NCAA), Raina Tomašicka (Tarbas “Gespe Bigorre”, Francija), Luīze Sila (“Celta”, Spānija), Nikola Priede (Vērmontas Universitāte, NCAA), Krista Lukašēviča (“Girona”, Spānija).