Atpakaļ

Latvijas upēs turpinās ūdenslīmeņa pazemināšanās

Aizvadītājā diennaktī Latvijas upēs lielākoties turpinājās ūdenslīmeņa pazemināšanās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Daugavas posmā Suraža-Verhņedvinska ūdenslīmenis pazeminājās par 15 līdz 38 centimetriem (cm), posmā Piedruja – Jēkabpils ūdens līmenis pazeminājās par 12 – 35 cm.

Daugavas baseina upēs ūdenslīmenis pazeminājās par 2 – 16 cm.

Aizvadītajā diennaktī Gaujas baseina upēs ūdenslīmenis lielākoties pazeminājās par 3 – 17 cm.

Ūdens līmenis pazeminājās arī Salacas baseina upēs. Šeit tas saruka par 1 – 4 cm.

Lai gan Lielupes baseina upēs ūdenslīmenis lielākoties pazeminājās par 3 – 28 cm, tomēr Lielupes pietekā Svētē pie Ūziņiem ūdenslīmenis paaugstinājās par 5 cm diennaktī.

Arī Kurzemes upēs ūdenslīmenis lielākoties pazeminājās par 2- 19 cm. Atsevišķos upju posmos ūdenslīmenis svārstījās.

Arī turpmākajās dienās ūdens līmenis upēs pazemināsies. Taču nākamās nedēļas sākumā Latvijā esot gaidāmi nokrišņi, līdz ar to atsevišķās upēs ūdens līmenis atkal var paaugstināties.

Ūdens temperatūra piektdien Latvijas upēs un ezeros bija no plus 7 līd plus 16 grādiem. Rīgas līcī ūdens bija iesilis līdz plus 5 plus 13 grādiem, bet Baltijas jūrā līdz plus 11, plus 15 grādiem.

Tuvākajās dienās lielākoties turpināsies ūdens temperatūras paaugstināšanās, bet jaunnedēļ Latvijā gaidāms vēsāks laiks, līdz ar to ūdens temperatūra nedaudz pazemināsies.