Atpakaļ

Latviju no rietumiem šķērso aukstā atmosfēras fronte

Ceturtdien Latviju no rietumiem šķērso aukstā atmosfēras fronte, tās ietekmē agrā rītā daudzviet Kurzemē līst un lietus mākoņi sasniedz valsts centrālo daļu, liecina meteoroloģiskā informācija.

Austrumlatvijā debesis daudzviet skaidras. Valda lēns vējš un bezvējš, tuvākajās stundās gaidāms lēns līdz mērens rietumu vējš.

Gaisa temperatūra plkst.5 atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem bija no +8,4 grādiem Ainažos līdz +16,2 grādiem Dagdā un +16,3 grādiem Daugavgrīvā. Deviņos rītā tā būs +14..+18 grādi, valsts austrumu daļā vietām ap +20 grādiem.

Rīgā debesis aizklājuši mākoņi, pūš neliels rietumu vējš. Gaisa temperatūra piecos rītā bija +12 grādi lidostā un +15..+16 grādi pilsētas centrā.

Maksimālā gaisa temperatūra trešdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +19,9 grādiem Kolkā līdz +26,5 grādiem Gulbenē un Jēkabpilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 5.jūnijā bija +40 grādi Grieķijā un +43 grādi Kiprā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz ceturtdienu -6 grādi kalnos Norvēģijas dienvidos.