Atpakaļ

Ļauj plašāk iesaistīt zemessargus pastiprinātās robežapsardzības nodrošināšanā

0
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemessardzes likumā, ar kuriem pēc aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces (NA) un Aizsardzības ministrijas priekšlikuma paplašinātas iespējas zemessargus iesaistīt pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma nodrošināšanā.

Likumā noteikts, ka zemessargu var iesaistīt Zemessardzes uzdevumu izpildē un apmācībā arī vairāk par 30 dienām gadā arī pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanas gadījumā.

Mūrniece iepriekš skaidrojusi, ka izmaiņas veiktas, lai mainītu līdzšinējo situāciju, ka likumā nebija paredzēta iespēja zemessargus iesaistīt uz ilgāku laiku par 30 dienām, nedz arī pienākums darba devējam atbrīvot zemessargu, kas iesaistīts šāda dienesta uzdevuma pildīšanā, no darba pienākumu pildīšanas. Arī izglītības iestādei nebija noteikts pienākums atbrīvot atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei iesaistīto zemessargu no mācībām, studijām.

Tāpēc piedāvāties grozījumi nosaka arī to, ka attiecīgo pienākumu laiku zemessargu darba devējam vajadzēs atbrīvot no darba pienākumu pildīšanas, saglabājot darba vietu, kā arī izglītības iestādei uz attiecīgo laiku atbrīvot no mācībām, studijām.

Rakstīt komentāru

Lai atstātu komentāru, nepieciešams autorizēties
Komentāru nav.