Atpakaļ

Lauksaimnieki ārkārtas sapulcē prasīs atbalstu no valsts

Nākamnedēļ biedrība “Zemnieku saeima” rīkos lauksaimnieku ārkārtas sapulci, liecina biedrības publicētā informācija sociālajā tīklā “Facebook”.

Ierakstā minēts, ka Zemkopības ministrija (ZM) nav uzklausījusi jau vasarā paustās lauksaimnieku bažas un lūgumus pēc atbalsta mehānismiem un nav radījusi instrumentus krīzes pārvarēšanai.

Tāpat biedrībā norāda, ka nav izstrādāta apgrozāmo līdzekļu programmas, nav uzsākti stratēģiskā plāna grozījumi, nav sapratnes par to kad un kādus maksājumus lauksaimnieki saņems, savukārt samazinātais ievienotās vērtības nodoklis (PVN) augļiem un dārzeņiem no 2024.gada 1.janvāra varētu vairs nebūt.

Sapulces mērķis ir kopīgi ZM definēt prasības un izpildes termiņus.

Plānots, ka sapulcē piedalīsies arī ZM ierēdņi un Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

Tikšanās notiks ceturtdien, 2.novembrī, plkst.14 Slampes kultūras pilī. Pasākumā aicināti piedalīties visi lauksaimnieki.

Biedrība “Zemnieku saeima” ir lauksaimnieku organizācija Latvijā, kas dibināta 1999.gadā.

Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Biedrības biedri ir 800 mazu un lielu saimniecību no visas Latvijas. Biedri kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība – 54%, piena lopkopība – 38%, citas nozares – 8%) un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.