Atpakaļ

Lauksaimnieki par spēcīgā negaisa postījumiem var ziņot LAD mobilajā lietotnē

Pēc 7.augustā pieredzētajiem negaisiem, kas nodarījuši postījumus vairākos Latvijas reģionos, ir nepieciešams apzināt esošo situāciju lauksaimniecības nozarē krusas un negaisa skartajos novados, tādēļ no šodienas lauksaimnieki par spēcīgā negaisa postījumiem varēs ziņot Lauku atbalsta dienesta (LAD) mobilajā lietotnē.

Informāciju par postījumiem lauksaimnieki varēs iesniegt līdz 25.augustam LAD mobilās lietotnes autorizētajā versijā.

Lauksaimnieki LAD aicināti iesūtīt attēlus un īsu aprakstu par bojāto lauksaimniecības tehniku, infrastruktūru un cietušajiem sējumiem, attiecīgi norādot kultūru un tās apjomu hektāros.

Detalizēta informācija par dienesta mobilo lietotni un tās izmantošanas iespējām ir skatāma tīmekļvietnes sadaļā “Mobilā lietotne”.

LAD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē valsts un Eiropas Savienības atbalstu laukiem, lauksaimniecībai, mežsaimniecībai un zivsaimniecībai.

Pirmdien Latviju šķērsoja pērkona negaiss un stipra vētra, kas dažviet atnesa ļoti lielu krusu un intensīvas lietusgāzes, gāžot kokus, izpostot būves, transportlīdzekļus un infrastruktūru. Īpaši lielus postījumus vētra nesa Dobeles novadam.