Atpakaļ

Lauksaimniekiem sāk izmaksāt ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta avansu

No šodienas lauksaimnieki sāks saņemt ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Kā norāda ministrijā, Eiropas Komisija (EK) atļāvusi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, izmaksāt lielāku ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansu.

Ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta avanss tiks izmaksāts 70% apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avanss – 85% apmērā.

ZM informē, ka šogad ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalsta provizoriskā atbalsta likme būs aptuveni 86 eiro par hektāru, no kuras avansa maksājumā izmaksās aptuveni 60 eiro par hektāru.

Savukārt novados, kuros veģetācijas perioda ilgums ir īsāks par 195 dienām un lauksaimniecības zemes kvalitatīvais vērtējums ir mazāks nekā 38 balles vai kuri robežojas ar valstīm, kas nav ES dalībvalstis, provizoriskā atbalsta likme būs aptuveni 96 eiro par hektāru, no kuras avansa maksājumā izmaksās aptuveni 67 eiro par hektāru.

Bioloģiskajām saimniecībām likme šogad atkarībā no audzētajiem kultūraugiem ir no 43 līdz 518 eiro par hektāru.

Avansa maksājumu izmaksa tiks veikta pakāpeniski.

ZM uzsver, ka vispirms maksājumu saņems lauksaimnieki, kuru saimniecībā būs pabeigta atbilstības nosacījumu pārbaude, tādēļ lauksaimnieki aicināti pārliecināties elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), vai ir iesniegta Lauku atbalsta dienestā (LAD) visa nepieciešamā papildu informācija.

LAD piebilst, ka pārējie platību maksājumi tiks pakāpeniski izmaksāti no 1.decembra.