Atpakaļ

“Lauku ceļotājs”: Karš Ukrainā būtiski ietekmēs Latvijas lauku tūrisma nozari

Latvijas lauku tūrisms ir novājināts, un kara situācija Ukrainā būtiski ietekmēs turpmāko Latvijas lauku tūrisma attīstību, sacīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

Sagaidāms, ka 2022.gadā mazināsies Krievijas un Ukrainas tūristu skaits, kas līdz šim veidoja 20% no Latvijas lauku tūrisma ārvalstu tirgus.

“Šajā sezonā arī Eiropas valstu viesi vairās braukt uz Latviju, jo atrodamies tuvumā Krievijai un Ukrainai,” norādīja Ziemele.

Viņa pauda cerību, ka Baltijas valstu iekšējais tūrisms būs tas, glābs lauku tūrisma nozari šajā gadā.

Ziemele sacīja, ka “Lauku ceļotājs” ir gatavs palīdzēt ukraiņu bēgļu uzņemšanā un darba nodrošināšanā.

“Latvijas lauku tūrismam, tāpat kā lauksaimniecībai, nepieciešami sezonas strādnieki, “Lauku ceļotājs” var piedāvāt gan dzīvesvietu bez maksas, gan darbu tiem ukraiņiem, kas ir gatavi palikt Latvijā,” sacīja Ziemele.

Asociācija “Lauku ceļotājs” dibināta 1993.gadā, un tā biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

“Lauku ceļotāja” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma.