Atpakaļ

LBS meklēs iespējas pieteikties uz vienu no olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem

Latvijas Basketbola savienība (LBS) meklēs iespējas pieteikties uz vienu no četriem 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbola izlase trešdien Pasaules kausa ceturtdaļfinālā ar 79:81 zaudēja Vācijai, finālturnīrā neturpinot cīņu par ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Pasaules čempionātā Āzijā kļuvušas zināmas septiņas Parīzes olimpisko spēļu dalībnieces, kuras pievienojušās mājiniecei Francijai, bet vēl četras izlases tiks noskaidrotas nākamvasar četros kvalifikācijas turnīros ar 24 valstsvienību dalību.

“Saviem spēkiem mēs to pacelt nevaram. Licence vien maksā 2,2-2,5 miljonus Šveices franku [2,3-2,6 miljonus eiro]. Runāsim ar ministrijām, Izglītības un zinātnes ministriju,” iespējas uzņemt vienu no turnīriem vērtēja Cipruss.

Kvalifikācijas turnīra uzņemšanai jāpiesakās tuvākā mēneša laikā. Kā uzsvēra Cipruss, Latvijas pluss ir tas, ka LBS ir gatavojusi pieteikumu Eiropas čempionātam ar vienas grupas – sešu komandu – turnīru.

“Licences maksas atšķiras, taču izdevumi vairāk vai mazāk ir tie paši, nodrošinot visu nepieciešamo komandām. Centīsimies ātri iesniegt, cerot uz pozitīvu atbalstu,” teica Cipruss.

LBS ģenerālsekretārs arī noraidīja, ka Latvijas izlase no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) varētu saņemt kādu prēmiju par iekļūšanu Pasaules kausa labāko astoņniekā.