Atpakaļ

LBS nekomentē informāciju par Porziņģa iespējamu nespēlēšanu Pasaules kausā

Trešdienas vakarā vācu žurnālists Ruperts Fabigs pauda bažas par Latvijas izlases spēlētāja Kristapa Porziņģa dalību Pasaules kausā, taču valstsvienības treneru kolektīvs ir apmierināts ar basketbolista paveikto līdzšinējā sagatavošanās posmā un pamatu pāragram satraukumam neredz.

Latvijas izlase, gatavojoties debijai Pasaules kausa finālturnīrā, jau aizvadījusi divas pārbaudes spēles, kurās ar 82:57 pārspēja Gruziju un ar 87:77 uzvarēja Zviedriju.

Nevienā no abām spēlēm Latvijas valstsvienības sastāvā netika iekļauts Porziņģis.

Trešdien Vācijas medija “Hamburger Abendblatt” žurnāists Ruperts Fabigs vietnē “Twitter” pavēstīja, ka pastāv bažas par Porziņģa dalību Pasaules kausā kājas savainojuma dēļ un lēmums par viņa spēlēšanu tiks pieņemts pēdējā brīdī.

Savukārt Latvijas izlases koordinators Toms nevēlējās plaši komentēt Porziņģa pašreizējo veselības stāvokli, tomēr norādīja, ka treneru kolektīvs un komanda apzinās spēlētāja situāciju un neredz pamatu satraukumam par viņa dalību turnīrā.

“Šobrīd sagatavošanās procesā mūs viss apmierina,” piebilda Latvijas valstsvienības koordinators.

12.augustā Latvijas izlase turpat Rīgā tiksies ar Dominikānas Republiku un 16.augustā savā laukumā stāsies pretī Somijai. Pēc tam plānoti vēl divi mači Taivānā ar Puertoriko (20.augustā) un Lietuvu (22.augustā).

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase apakšgrupas spēles, kurās tiksies ar Franciju, Kanādu un Libānu, aizvadīs Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases paplašinātais kandidātu saraksts 2023.gada Pasaules kausa finālturnīram:

Rodions Kurucs (Mursijas UCAM, Spānija), Mareks Mejeris (Klužas-Napokas “U-Banca Transilvania”, Rumānija), Kristaps Porziņģis (Bostonas “Celtics”, NBA), Dāvis Bertāns (Oklahomasitijas “Thunder”, NBA), Dairis Bertāns (“VEF Rīga”), Anžejs Pasečņiks (bez kluba), Jānis Timma (bez kluba), Rolands Šmits (Kauņas “Žalgiris”, Lietuva), Artūrs Strautiņš (Tortonas “Derthona”, Itālija), Klāvs Čavars (Jokohamas “Exellence”, Japāna), Aigars Šķēle (Lielpolijas Ostruvas “Stal”, Polija), Andrejs Gražulis (Trento “Aquila”, Itālija), Toms Leimanis (Madrides “Estudiantes”, Spānija), Artūrs Kurucs (Patras “Promitheas”, Grieķija), Artūrs Žagars (Ķēdaiņu “Nevežis”, Lietuva), Kristers Zoriks (Izmiras “Petkim Spor”, Turcija), Mārcis Šteinbergs (Manrezas “Baxi”, Spānija).