Atpakaļ

Leimanis turpinās pārstāvēt Spānijas otrās līgas klubu “Movistar Estudiantes”

Latvijas basketbolists Toms Leimanis turpinās spēlēt Spānijas pēc spēka otrās līgas LEB Oro klubā “Movistar Estudiantes”, piektdien pavēstīja vienība.

Leimanis pievienojās “Movistar Estudiantes” pagājušā gada vasarā un aizvadītajā sezonā 35 spēlēs vidēji izcēlās ar 11,9 punktiem, 1,9 atlēkušajām bumbām, 2,8 rezultatīvām piespēlēm.

Pirms pievienošanās Spānijas vienībai viņš sezonu aizvadīja divos klubos. Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ basketbolists no Ukrainas kluba “Odessa” pārcēlās uz Lietuvas vienību Klaipēdas “Neptūnas”.

Lietuvā 2021./22.gada sezonā Leimanis ar “Neptūnas” aizvadīja 15 spēles, kurās vidēji guva 3,7 punktus, kā arī sakrāja 2,9 rezultatīvas piespēles un 1,5 atlēkušās bumbas, bet Ukrainas virslīgā 27 spēlēs izcēlās vidēji ar 13,5 punktiem, 2,8 atlēkušajām bumbām un 2,9 rezultatīvām piespēlēm.

Savukārt pirms došanās uz ārvalstu klubiem basketbolists aizstāvēja “Ventspils” un “Liepājas Lauvu” komandu krāsas, bet kopš 2018.gada ventspilnieks ir spēlējis ārvalstu klubos Igaunijā, Grieķijā, Spānijā, Baltkrievijā, Ukrainā un Lietuvā.

Latvijas pieaugušo valstsvienībā Leimanis debitēja 2022.gadā un ir iekļauts paplašinātajā kandidātu sarakstā pirms Pasaules kausa finālturnīra. Tāpat viņš bija arī Latvijas jauniešu izlašu dalībnieks, 2013.gadā Igaunijā palīdzot izcīnīt sudraba medaļas Eiropas U-20 čempionātā.

Aizvadītajā sezonā “Movistar Estudiantes” regulāro turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā, bet cīņā par ceļazīmi uz Spānijas spēcīgāko līgu izstājās jau pirmajā kārtā.