Atpakaļ

Lems par Liepājas teātra pagaidu valdes locekļu iecelšanu

Šodien Liepājas teātra dalībnieku sapulcē tiks lemts par pagaidu valdes locekļu iecelšanu.

Ņemot vērā teātra aktieru aicinājumu rīkot atklātu konkursu uz valdes locekļu amatiem un lai nodrošinātu kapitālsabiedrības rīcībspēju, sapulcē tiks lemts jautājums par pagaidu valdes locekļu iecelšanu uz laiku līdz jaunu valdes locekļu atlasei konkursa kārtībā.

Kā vēstīts, Liepājas teātra aktieri atklātā vēstule pašvaldības vadītājam Gunāram Ansiņam (“Liepājas partija”) pauduši aicinājumu pašvaldībai izsludināt atklātu konkursu uz valdes locekļa un mākslinieciskā vadītāja vietām.

Liepājas teātrī notikušajā aktieru trupas sapulcē, kurā piedalījās 17 aktieri, pārrunātas aktuālās problēmas Liepājas teātrī, proti, valdes locekļa Herberta Laukšteina nevēlēšanās tikties ar visiem aktieriem, kamēr nebūs notikusi viņa pārvēlēšana, aizbildinoties ar laika trūkumu.

Tāpat aktieri ir satraukti par trīs kolēģu – Egona Dombrovska, Madaras Viļčukas, Edgara Pujāta – un galvenā režisora Dmitrija Petrenko aiziešanu no Liepājas teātra.

Aktieri kā nozīmīgu problēmu minējuši arī komunikācijas trūkumu starp valdi un aktieriem – par Petrenko aiziešanu, nākamās sezonas iestudējumiem viņi uzzinot no medijiem, ne no vadības. Turklāt valdes locekle Eva Ciekurze komunikācijā ar aktieriem esot nemanāma.

Liepājas teātra aktieri uzskata, ka netiek pilnīgi izmantots Klaipēdas kursa potenciāls, un viņus mācot šaubas par jaunā kursa turpmāko attīstību, jo kursa vadītājs Petrenko, kurš viņus izaudzinājis un kuram bijusi vīzija par aktieru ilgtermiņa attīstību, aiziet prom, un ir neziņa par turpmāko.

Ansiņš ir paziņojis, ka rosinās Liepājas teātra kapitāldaļu turētājam rīkot atklātu konkursu uz Liepājas teātra valdes locekļu amatiem. Ansiņš uzsver, ka visu mērķis ir, lai Liepājas teātris tiecas uz izcilību, nodrošina kvalitatīvas izrādes, augstvērtīgu māksliniecisko saturu un profesionāli veiktu un organizētu saimniecisko darbību.

Savukārt Liepājas teātra valdes loceklis Herberts Laukšteins noraida aktieru pārmetumus par komunikācijas iespēju trūkumu. Laukšteins atzina, ka pēc tikšanās ar aktieriem viņš jūtoties nedaudz nodots, taču ar tīru sirdsapziņu par paveikto teātrī.

Viņš sanāksmē aktieriem esot izskaidrojis visu, ko viņi pārmetuši. Laukšteins atzīst, ka atsevišķos jautājumos viņš esot piekritis pārmetumiem, taču viņš nevarot piekrist pārmetumam par komunikācijas trūkumu.

“Man līgums ar pašvaldību ir līdz 3.septembrim. Tad jau redzēs, kāds būs pašvaldības viedoklis. Taču man teātrī ir saplānoti darbi līdz 2027.gadam, un es ceru, ka varēšu tos arī īstenot,” pauda Laukšteins.

Vērtējot savu veikumu 15 gadu laikā, teātra vadītājs uzskata, ka viņam nav sev ko pārmest, jo rezultāti esot ar plus zīmi. “Manu veikumu atzinīgi ir novērtējuši gan skatītāji, gan teātra profesionāļi Latvijā un ārzemēs,” lepojas Laukšteins.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Liepājas teātris” apgrozījums pērn bija 653 927 eiro un uzņēmuma zaudējumi sasniedza 71 687 eiro.

Uzņēmums “Liepājas teātris” ir dibināts 1998.gada 24.februārī, tā ir pašvaldības dibināta kapitālsabiedrība, kurā visas kapitāla daļas pieder Liepājas pašvaldībai. Pēc pašvaldībā paustā, teātris ir profesionāls reģionālais muzikāli dramatiskais teātris ar pastāvīgu un augsti kvalificētu trupu, kas piedāvā daudzveidīgu, mākslinieciski bagātu un kvalitatīvu repertuāru ikvienam reģiona iedzīvotājam, un ir Kurzemes mākslas, mūzikas, teātra un kultūras centrs.