Atpakaļ

“Lidl” saules paneļu izvietošanā uz vairāku veikalu jumtiem investēs vairāk nekā 910 000 eiro

Mazumtirgotājs “Lidl” saules paneļu izvietošanā uz vairāku veikalu jumtiem šovasar investēs vairāk nekā 910 000 eiro, informēja kompānijas pārstāvji.

Kā norāda kompānijā, jaunos saules paneļus uzstādīs uz pieciem “Lidl” veikaliem Rīgā un viena veikala Salaspilī. Projektu mērķis ir mazināt atkarību no iespējamām elektrības cenu svārstībām un ievērot ilgtspējīgas uzņēmējdarbības principus.

“Lidl” informē, ka uzstādīto saules paneļu kopējā platība pārsniegs 10 500 kvadrātmetrus un saules paneļi kopumā saražos gandrīz 752 000 kilovatstundas elektrības.

Pēc kompānijas aprēķiniem, kopā ar saules paneļiem, kas jau 2022.gada vasarā tika uzstādīti uz diviem “Lidl” veikaliem Rīgā, uzņēmums iegūs vairāk nekā vienu miljonu kilovatstundu zaļās elektrības gadā, kas ir līdzvērtīgs 476 mājsaimniecību patērētās elektrības apjomam.

Vienlaikus kompānijā atzīmē, ka tās mērķis līdz 2030.gadam ir samazināt savas darbības rezultātā radīto izmešu apjomu par 80%. Lai to sasniegtu, “Lidl Latvija” koncentrējas uz oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazināšanu visos savas darbības aspektos.

Projekta īstenošanā “Lidl Latvija” sadarbojas ar enerģētikas uzņēmumu grupu “AJ Power”, kas nodrošinās sertificētu, Eiropas Savienības standartiem atbilstošu sistēmu piegādi un uzstādīšanu.

Uz “Lidl” veikaliem uzņēmums uzstādīs 1764 saules paneļus ar kopējo sistēmas jaudu vairāk nekā 810 kilovati.

Jau vēstīts, ka mazumtirdzniecības ķēde “Lidl” Latvijā darbu sāka 2021.gada nogalē.

SIA “Lidl Latvija” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.marta līdz 2022.gada 28.februārim, bija 101,423 miljoni eiro, kamēr kompānijas zaudējumi bija 53,365 miljoni eiro, kas pamatā saistīts ar ieguldījumiem veikalu būvniecībā.

“Lidl Latvija” reģistrēta 2016.gada oktobrī, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 365,5 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Vācijas “C E – Beteiligungs-GmbH”. Savukārt kompānijas patiesais labuma guvējs ir Vācijas pilsonis Dīters Jozefs Švarcs.