Atpakaļ

Līdz aprīļa beigām iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no spoguļu stikla

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar “Stikla servisu” rīko ikgadējo akciju, kurā līdz aprīļa beigām iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no spoguļu stikla, informēja rīkotāji.

Spoguļu stiklus bez maksas var nodot kādā no divām “Stikla servisa” filiālēm Rīgā līdz 30.aprīlim.

Akcijā bez maksas tiks pieņemti dažāda izmēra un formas spoguļi, un, atjaunojot vai pārstrādājot, tiks pagarināts to lietošanas ilgums, norāda rīkotāji.

Pērn akcijā tika savākti aptuveni 4000 kilogramu spoguļa stikla, kas tika atkārtoti pārstrādāti jaunos materiālos. Tāpat vairāki renovētie spoguļi tika nodoti labdarībai, tai skaitā skolām, interešu izglītības un jauniešu, bērnu atbalstošām iestādēm.

Kā uzsver akcijas iniciatori, spoguļu stiklu nedrīkst izmest stiklam paredzētajā konteinerā, jo tas ir kompozītmateriāls jeb tā sastāvā ir citi piemaisījumi, kas pēc savām ķīmiskajām un fizikālajām īpašībām atšķiras no tā materiāla, kas ir pudeļu vai burku sastāvā.

Jau vēstīts, ka “Zaļās jostas” koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 13,875 miljoni eiro, kas ir par 1,3% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa saruka par 45,2% un bija 27 906 eiro.

“Zaļā josta” īpašnieki ir AS “CleanR grupa” (70%) un AS “BAO” (30%), bet patiesie labuma guvēji ir Jānis Vilgerts un Guntars Kokorevičs. “Zaļā josta” reģistrēta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens miljons eiro. Koncernā ietilps “Zaļā josta”, SIA “Eko Energy”, SIA “Green Plastics”, SIA “Eko rija”, SIA “Zaļais cikls” un SIA “Nulles depozīts”.