Atpakaļ

Liepājā apvienos vairākas pirmsskolas izglītības iestādes

Ceturtdien Liepājas domes deputāti pieņēma lēmumu apvienot vairākas pirmsskolas izglītības iestādes, tādējādi veicinot izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu un veidojot kvalitatīvu izglītības ekosistēmas īstenošanu pašvaldībā, informēja Izglītības pārvaldes komunikācijas vadītāja Renāte Meļķe.

Lēmums paredz apvienot Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes “Sauleszaķis”, “Liesmiņa” un “Margrietiņa”, nodrošinot efektīvāku administratīvās kapacitātes modeli un finanšu resursu pārvaldību, kā arī apvienot pirmsskolas izglītības iestādes “Gulbītis” un “Gailītis”.

Pirmsskolas izglītības īstenošanas vietas paliks nemainīgas, taču juridiski tiks izveidotas divas jaunas izglītības iestādes, izstrādāti iestāžu nosaukumi un nolikumi, lai varētu veikt jauno izglītības iestāžu reģistrēšanu Izglītības iestāžu reģistrā un saņemt Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojumu. Tāpat tiks izsludināts konkurss uz izglītības iestāžu vadītāja amatiem.

Kā skaidro Meļķe, lēmums pieņemts, pamatojoties uz 2021.gadā apstiprināto Liepājas izglītības nozares attīstības koncepciju 2020.-2025.gadam un plānoto Izglītības ekosistēmas attīstības stratēģijas 2026.-2030.gadam izstrādi, kā arī saskaņā ar nacionālā līmenī definētajām prioritātēm izglītības nozarē.

Tāpat, pieņemot lēmumu, ir veikta demogrāfiskās situācijas analīze, vērtēts pieprasījums un bērnu skaits iestādēs, administratīvais un pedagoģiskais resurss, kā arī citi faktori.

Domes lēmumā noteikts, ka tiks veidota reorganizējamo pirmsskolas izglītības iestāžu komisija, kura uzraudzīs plānoto izmaiņu īstenošanu un nodrošinās to izpildi līdz šā gada 30.augustam.