Atpakaļ

Liepājā atklās videi draudzīgu šķeldas katlumāju

Liepājas pilsētas būvvalde pieņēmusi ekspluatācijā SIA “Liepājas enerģija” jaunāko un videi draudzīgo šķeldas katlumāju Liepājā, Slimnīcas ielā, kas tiks atklāta šodien plkst.11, informēja “Liepājas enerģija” pārstāvji.

Jaunā katlumāja nodrošinās siltumenerģiju 844 dzīvokļiem 15 daudzdzīvokļu mājās, kā arī Liepājas Reģionālajai slimnīcai un vienam komercobjektam.

Īstenojot projektu “Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā”, ir izbūvēts jauns šķeldas siltumavots, kas apvieno līdzšinējo autonomo gāzes katlumāju siltumapgādes sistēmas vienotā centralizētā siltumapgādes tīklā.

Katlumājas būvniecības darbi tika uzsākti aprīļa sākumā, savukārt spāru svētki tika svinēti jūnija izskaņā. Katlumājas projektēšanu un būvniecību veica AS “UPB”. Apkures katlu piegādi un montāžas darbus veica uzņēmums “AGB Serviss”.

Projekta “Fosilā kurināmā aizstāšana Liepājā” mērķis ir veicināt vietējo atjaunojamo energoresursu izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, samazināt vai noturēt siltumenerģijas izmaksas pašreizējā līmenī, kā arī uzlabot katlumājas darbības efektivitāti.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās investīcijas ir 3 miljoni eiro, no tiem kopējie attiecināmie izdevumi – 2,916 miljoni eiro.

Projekta realizācijā ar savu līdzfinansējumu piedalījās arī “OP Corporate bank” filiāle Latvijā piešķirot ilgtermiņa aizdevumu šo ieguldījumu finansēšanai.

SIA “Liepājas enerģija” 2022.gadā strādāja ar 21,92 miljonu eiro apgrozījumu, kas gada laikā palielinājies par 38%. Uzņēmums pērn nopelnīja 1,28 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Liepājas enerģija” reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 6,972 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks, kuram pieder 51% daļu, ir AS “Latvenergo”, vēl 39% pieder Liepājas pilsētas domei un 10% – SIA “Enerģijas risinājumi”.