Atpakaļ

Liepājā atklāta bērnu atbalsta centra “Dzintari” otrā ģimenes māja

Atklāta Liepājas Sociālā dienesta Bērnu atbalsta centra “Dzintari” otrā dzīvojamā māja Kuldīgas ielā 20, informēja Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Uz jaunatklātajām telpām līdz janvāra beigām pārcelsies astoņi bērni no ārpusģimenes aprūpes Viršu ielā 9/11, lai kopā ar atbalsta personālu turpinātu dzīvi ģimeniskai videi pietuvinātos apstākļos mājīgās, gaišās un mūsdienīgās telpās līdz pilngadības sasniegšanai.

Līdz ar to noslēgusies bērnu atbalsta centra “Dzintari” izvietošana divās dzīvojamās mājās, no kurām viena jau kopš 2022.gada vasaras ir apdzīvota Salmu ielā 53.

Bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības, pieejami arī četri dzīvokļi Viršu ielas sociālajā dzīvojamajā mājā.

Mājas atklāšanā to izrādīja un pirmos viesus uzņēma Bērnu atbalsta centra “Dzintari” vadītājs Uldis Kalns.

Dzīvojamā ēka projektēta, ievērojot pasīvās ēkas standartus un paredzot kopējo enerģijas patēriņu ne lielāku par 120 kilovatstundām uz kvadrātmetru (kWh/m2). Dzīvojamās ēkas platība ir 230 m2. Teritorijā uzbūvēta arī saimniecības ēka, izbūvēti laukumi un gājēju ceļi ar betona bruģakmens segumu, koka žogs ar automātiski bīdāmiem vārtiem iebraucamajam ceļam un manuāli veramiem gājēju vārtiem, apstādījumi un rotaļu laukums.

Būvniecība tika īstenota projektā “Sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide deinstitucionalizācijas plāna realizēšanai”, ko finansēja no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

Dzīvojamā ēkas būvniecība tika sākta 2022.gada 8.augustā vietā, kur iepriekš bija aizaugusi pļava. Darbus objektā veica būvniecības firma SIA “A-J Energobūve”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Euro Lux” un autoruzraugs – SIA “Livland Group”.

Kopējās būvdarbu izmaksas bija 633 123 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), aprīkojuma un mēbeļu nodrošināšanas kopējās izmaksas bija 37 942 eiro bez PVN.