Atpakaļ

Liepājā Covid-19 45 skolēniem un 783 bērni karantīnā; daļa skolu pāriet uz attālinātām mācībām

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde ir noraizējusies par Covid-19 straujo izplatību bērnu un jauniešu vidū, kas licis ķerties pie risinājumiem, lai kaut nedaudz varētu ierobežot vīrusa rotāciju. No otrdienas vēl divām skolām (kopā – jau trīs mācību iestādes) uzdots pāriet uz mācībām attālināti, portālam Kuramo.lv pastāstīja pārvaldes pārstāve Renāte Meļķe.

Šonedēļ palielinājies atklāto gadījumu skaits Liepājas vispārizglītojošās skolās. Pirmdien bija ziņas par to, ka Covid-19 saslimšana konstatēta 45 skolēniem, karantīna noteikta 32 klasēm un kopumā 783 skolēniem.

“Veicot skolēnu testēšanu, vairākās Liepājas skolās konstatēti Covid-19 saslimšanas gadījumi, tāpat atsevišķiem skolēniem vai visai klasei noteikts kontaktpersonas statuss. Situācija ir ļoti mainīga, šobrīd vīrusa izplatība visvairāk ietekmējusi mācību procesu Liepājas 7. vidusskolā, kur karantīnā patlaban atrodas 18 klases, Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, kur karantīnā ir 19 klases, kā arī Liepājas 3. pamatskolā, kur karantīnā ir 8 klases,” pastāstīja Meļķe.

Lai kaut cik spētu mazināt vīrusa straujo izplatību, divās izglītības iestādēs no 18. janvāra noteikts attālināto mācību režīms – līdz 25. janvārim visām klasēm Liepājas Raiņa 6. vidusskolā, bet Liepājas 7. vidusskolā 5. – 12. klašu skolēniem – līdz 24. janvārim.

Jau šobrīd kopš pirmdienas Liepājas 7. vidusskolā notiek attālinātās mācības 25 klasēm. “Vīruss ietekmē gan skolēnu mācību procesu, gan pedagogu darbu. Būtiski – karantīnā esošie skolēni nevar apmeklēt arī interešu izglītības nodarbības,” piebilda Meļķe.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Unsplash.com