Atpakaļ

Liepājā defektu labošanai slēgs satiksmi nesen rekonstruētajā K. Zāles laukumā

No šodienas Liepājā slēgs satiksmi nesen rekonstruētajā K. Zāles laukumā, posmā no Skolas ielas līdz Bāriņu ielai, lai novērstu defektus ceļa segumā, informēja Liepājas pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Vakar Liepājas pašvaldības izpilddirekcijai, atbildīgajiem dienestiem, būvniekam un būvuzraugam apsekojot K. Zāles laukumu un vērtējot izveidojušos defektus ceļa segumā, pieņemts lēmums satiksmes drošībai bruģi demontēt un defektus novērst.

Kā pauž pašvaldība, ņemot vērā, ka K. Zāles laukums vēl ir būvobjekts, kas vēl nav nodots ekspluatācijā, lai operatīvi veiktu darbus un bruģi demontētu, ir jāslēdz satiksme. Automašīnu stāvlaukums pie Zobārstniecības poliklīnikas būs atvērts, tāpat varēs nogriezties uz Skolas ielu. Savukārt degvielas uzpildes stacijā “Neste” un tirdzniecības centrā “Ostmala” varēs iebraukt un izbraukt pa Bāriņu ielu.

Pēc bruģa demontāžas speciālisti vērtēs tālākos soļus, bet plānots, ka laukumā tiks ieklāts cits šķembu segums un, ja to ļaus laikapstākļi, tiks ieklāta arī asfalta apakškārta, savukārt pavasarī – asfalta virskārta. Lai pēc iespējas ātrāk novērstu defektus un atjaunotu satiksmi, plānots, ka bruģa demontāžas darbi un šķembu ieklāšana tiks pabeigta trīs nedēļu laikā, pēc tam laukumu atkal atverot satiksmei.

Lai vērtētu, kāpēc ceļa segumā radušies šāda veida defekti un kurā no projekta fāzēm – projektēšanā vai būvniecībā – radusies kļūda, pie bruģa demontāžas tiks veikta ekspertīze, pēc kuras rezultātiem tiks lemts par tālāko rīcību un atbildības sadalījumu, kā arī iespējamo zaudējumu piedziņu.

Pēc defektu konstatēšanas K. Zāles laukuma segumā, svētdien, 17.decembrī, domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”) uzdeva izpilddirekcijai pirmdien sasaukt atbildīgo dienestu un speciālistu sanāksmi, lai nekavējoties rastu risinājumus ceļa seguma uzlabojumiem.

Projekta gaitā šogad pārbūvēts K. Zāles laukums – izveidoti veloceļi, drošas gājēju pārejas, pārbūvēts ielas apgaismojuma tīkls, lietus ūdens kanalizācijas tīkli, posmā no Jaunā tilta līdz Tramvaja tiltam demontēti un no jauna izbūvēti krasta stiprinājumi.

Būvdarbi īstenoti projektā “Pamatinfrastruktūras nodrošināšana uzņēmējdarbības veicināšanai, revitalizējot degradēto teritoriju Liepājā 4. kārta”.

Būvuzņēmējs projektā ir SIA “CTB”, projektētājs un autoruzraugs ir “ViaFuture” un būvuzraudzību veic SIA “Isliena V”.