Atpakaļ

Liepājā notiks Donoru diena

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiālē, Riņķu ielā 24/26, Liepājā no plkst.9 līdz 13 notiks Donoru diena, pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Lai ik dienas uzturētu pietiekamus asins krājumus, Liepājas iedzīvotāji aicināti turpināt aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā. Ikviens liepājnieks, kura vecums un veselības stāvoklis ļauj ziedot asinis, aicināts uz Donoru dienu.

Šī gada laikā Liepājā ir notikušas jau septiņas Donoru dienas, pulcējot vairāk nekā 300 donoru.

Ziedojot asinis būs nepieciešams personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte, kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

Lai nodrošinātu pietiekamus asins krājumus, donoru asinis ir nepieciešamas regulāri, un ir tikai viens veids, kā tos papildināt – cilvēks ziedo cilvēkam. Donoru asinis katru dienu glābj dzīvību gan operāciju laikā, gan būtiski uzlabo dažādu pacientu veselības stāvokli un dzīves kvalitāti.

Mūsdienās pacientu ārstēšanai neizmanto pilnasinis, bet katra asins deva tiek sadalīta trīs komponentēs – eritrocītos, plazmā un trombocītos, un pacients saņem tieši to asins komponenti, kas viņam ir nepieciešama. Tādējādi viena donora ziedotā asins deva var palīdzēt pat trīs līdzcilvēkiem.