Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Liepājā notiks kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un diriģenta Vidmaņa koncerts

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šovakar plkst.19 notiks kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” un vācu klarnetista, komponista un diriģenta Jērga Vidmaņa koncerts, informēja kamerorķestra pārstāve Māra Lemkena.

Ar šo koncertu Vidmanis sāk trīs gadu sadarbību ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā partnera statusā.

Koncerta programmā iekļauta vācu romantisma laikmeta komponista Fēliksa Mendelszona “Reformācijas simfonija” un Vidmaņa kompozīcijas, kuru lasījumos piedalīsies operdziedātāja Inga Kalna.

Vidmanis nākamos gadus veltīs darbam arī ar “Sinfonietta Rīga”. Izglītojies Vācijā un Džuljarda Mūzikas skolā Ņujorkā, mūziķa karjeru viņš vada muzicējot kopā ar pasaules atpazīstamākajiem orķestriem, sadarbojoties ar dažādiem diriģentiem. Viņš vienmēr ir gaidīts kā rezidējošais mākslinieks gan Berlīnes Filharmonijā, gan Zalcburgas Festivālā, gan Elbas Filharmonijā.

Inaugurācijas koncertiem izvēlēta kontrastējoša programma, tajā iekļaujot gan paša Vidmaņa komponēto “Fūgas mākslu” soprānam, obojai un kamerorķestrim, gan Mendelszona Piekto simfoniju reminorā op. 107. Simfonija reiz rakstīta, atzīmējot Augsburgas Konfesijas trīssimtgadi, kura mainīja protestantu baznīcas likteni, oficiāli nodibinot luterāņu baznīcu. Trešais programmas skaņdarbs ir kompozīcija “Andante” no “Sonātes klarnetei un klavierēm”. Tā ir Vidmaņa aranžija Mendelszona skaņdarbam.

Koncertu īpašais viesis būs latviešu soprāns Kalna, kura ir viena no tiem retajiem Latvijas mūziķiem, kura ieguvusi “Lielo mūzikas balvu” trīs reizes, kā arī tiek augsti novērtēta operas uzvedumos Latvijā un pasaulē.

Spilgtais latviešu soprāns patlaban regulāri uzstājas Vācijā, Šveicē un reizumis atgriežas arī Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Šogad Vidmanis Latvijas publiku uzrunās vēl vairākas reizes – gan kā diriģents, gan kamermūziķis un solists. Mākslinieciskās vadības grožus viņš pārņems par tradīciju kļuvušajos “Zuzeum” “Vasaras vakara kamermūzikas” koncertos, bet īpaši Volfganga Amadeja Mocarta daiļradei veltītajā programmā Vidmanis pie Latvijas klausītājiem atkal atgriezīsies novembrī.