Atpakaļ

Liepājā satiksmei atvērs Lielo ielu un tās krustojumus

No šodienas Liepājā satiksmei tiks atvērti Lielās ielas krustojumi ar Avotu, Ludviķa un Katoļu ielu, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Savukārt no piektdienas, 17.novembra, tiks atjaunota satiksmes plūsma Lielā ielā abos virzienos, atverot arī krustojumu ar Graudu ielu.

Autovadītāji un gājēji aicināti būt uzmanīgiem, vadīties pēc ceļa zīmēm un ņemt vērā, ka Lielās ielas posmā, netālu no jaunās tramvaja pieturas, ir izveidota jauna gājēju pāreja, akcentē pašvaldība.

Projektā “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” pārbūvēta tramvaja līnija, kā arī tai piegulošā teritorija Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Ir izbūvētas inženierkomunikācijas, lietus kanalizācija, ieklāts jauns ielas segums, izbūvēts veloceļš, paplašinātas ietves, kas veicina vides pieejamību un drošību mazaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, velosipēdistiem, māmiņām ar bērnu ratiem, tāpat veikta apzaļumošana.

Kā vēstīts, pārbūvējot ielu, tika pārcelta arī tramvaja pietura, kas atradās pie t/c “Kurzeme”. Jaunā pietura “Rožu laukums” tagad atrodas iepretim Rožu laukumam un Liepājas Universitātei, kas sniedz iespēju pasažieriem ērtāk pārsēsties uz autobusiem, kuri Lielā ielā, kā ierasts, apstājas pie veikala “Drogas” un pie viesnīcas “Līva”.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014.gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa pārbūves darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku.

Projektā uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis, nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Būvdarbus Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai, pamatojoties uz veikto iepirkuma procedūru, veica SIA “Baltijas būve”. Būvdarbu līgums noslēgts par summu 3 870 878 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu projektā “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2. kārta”. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 eiro, tajā skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 eiro, kurā ietilpst arī piecu jaunu tramvaja vagonu iegāde.