Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Liepāja, Ventspils un Saldus novads – ģimenēm draudzīgākās Kurzemē

Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā par ģimenēm draudzīgākajām pašvaldībām katrā plānošanas reģionā, Kurzemes pusē par tādām atzītas Liepājas un Ventspils valstspilsētas, kā arī Saldus novada pašvaldība, portāls Kuramo.lv uzzināja fondā.

Šis vērtējums pašvaldībām dos priekšrocības cīnīties par tituliem un nozīmīgām naudas balvām ģimeniskas vides uzlabošanai konkursa finālā. Konkursu plānots uzsākt pavasarī. Tajā tiks vērtēti pašvaldību sniegtie dati, ņemts vērā 2021.gada nogales iedzīvotāju sniegtais vērtējums par pašvaldībām, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtie dati par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam, skaidroja fondā.

“Esam gandarīti par ik gadu aizvien pieaugošo iedzīvotāju atsaucību, vērtējot savu pašvaldību paveikto, izsakot viedokļus un piedaloties ikgadējā iedzīvotāju balsojumā. Kopumā šajā reizē esam saņēmuši un apkopojuši gandrīz 59 tūkstošus balsu, kā arī pašvaldībām vērtīgus komentārus, lai tās motivētu attīstīties arī turpmāk,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce. “Līdzīgi kā citus gadus, arī šajā reizē iedzīvotāji visaugstāk novērtējuši un izcēluši pašvaldību paveikto infrastruktūras uzlabojumos, interešu izglītības pieejamībā un piedāvājumā, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespēju nodrošināšanā. Līdztekus aktuāli arvien palikuši jautājumi par bērnudārzu pieejamību, kā arī nepieciešamību sakārtot mājokļu un nekustamo īpašumu jomas.”

Komentāros minēti arī ieteikumi, kas saistīti ar plaisas mazināšanu starp dažādiem sabiedrības slāņiem. Tāpat norādīts, ka pašvaldībām līdztekus maznodrošināto vai daudzbērnu ģimeņu jautājumu risināšanai, nepieciešams tik pat intensīvi strādāt arī pie pakalpojumiem, kas būtiski pārējām sabiedrības grupām, piemēram, jauniešiem vai ģimenēm, kurās ir mazāk par trim bērniem.

Konkursa noslēgumā viena no 43 pašvaldībām, kas tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu vismaz 25 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu vismaz 15 000 eiro apmērā. Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājām, būs 100 000 eiro.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Unsplash.com