Atpakaļ

“Liepājas autobusu parks” atcēlis 11 reisus uz un no Liepājas; “Norma-A” atcēlusi divus reisus starp Rīgu un Ventspili

Pasažieru pārvadātājs ar autobusiem AS “Liepājas autobusu parks” piektdien atcēlis kopumā 11 reisus uz un no Liepājas, tostarp arī reisu Liepāja-Rīga un Rīga-Liepāja, savukārt SIA “Norma-A”, kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu “Ecolines”, atcēlusi reisu Rīga-Ventspils un Ventspils-Rīga, liecina Autotransporta direkcijas (ATD) publiskotā informācija.

Tostarp atcelts “Liepājas autobusu parka” reiss Liepāja (Kuršu iela)-Grobiņa-Dunalka-Cīrava, kas izbrauc plkst.5.45, reiss Cīrava-Dunalka-Grobiņa-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.6.49, reiss Dunalka-Grobiņa-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.8.40, reiss Liepāja-Rīga, kas izbrauc plkst.9.30, un reiss Rīga-Liepāja, kas izbrauc plkst.14.30.

Tāpat “Liepājas autobusu parks” atcēlis reisu Liepāja (Kuršu iela)-Pāvilosta, kas izbrauc plkst.15.45, reisu Liepāja (Kuršu iela)-Grobiņa-Tīsi-Aizpute, kas izbrauc plkst.16, reisu Aizpute-Tīsi -Grobiņa-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.17, reisu Pāvilosta-Liepāja (Kuršu iela), kas izbrauc plkst.17.30, reisu Liepāja-Bernāti-Rucava, kas izbrauc plkst.20:40, kā arī reisu Rucava-Bernāti-Liepāja, kas izbrauc plkst.22.

Pēc pārvadātāja skaidrotā, reisi atcelti saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Vienlaikus pasažieru pārvadātājs ar autobusiem “Norma-A” piektdien atcēlis reisu Rīga-Ventspils, kas izbrauc plkst.12.20, kā arī reisu Ventspils-Rīga, kas izbrauc plkst.17.55.

Arī “Norma-A” reisus atcēlusi saistībā ar autobusu šoferu trūkumu.

Jau ziņots, ka “Liepājas autobusu parks” augustā maršruta tīkla daļā “Pierīga” neizpildīja virkni reisu, tostarp lielākā daļa atcelto reisu bija Ķekavas virzienā.

ATD pārstāvis Viktors Zaķis skaidroja, ka maršruta tīkla daļu “Pierīga” apkalpo pārvadātāju apvienība, kurā ietilpst “Liepājas autobusu parks”, SIA “Latvijas sabiedriskais autobuss” un AS “Nordeka”. Atbilstoši noslēgtajam līgumam apvienības visi trīs dalībnieki ir pilnā mērā atbildīgi par reisu izpildi attiecīgajā maršrutu tīklā.

Atbilstoši līguma nosacījumiem ATD nolēma nemaksāt apvienībai par reisiem, kuri nav izpildīti, kā arī piemēroja līgumsodu 500 eiro apmērā par neizpildītajiem reisiem.

“Liepājas autobusu parka” apgrozījums pagājušajā gadā bija 17,839 miljoni eiro, kas ir par 15,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās vairākkārt un bija 190 731 eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu “Liepājas autobusu parka” darbībās uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA “LAP1R”, kas, pēc “Firmas.lv” datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (LPV) (33%) ģimenēm.

Savukārt “Norma-A” apgrozījums pērn bija 24,59 miljoni eiro, kas ir par 87,2% vairāk nekā gadu iepriekš, kamēr kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 1,201 miljonam eiro.

Uzņēmums reģistrēts 1993.gadā un tā pamatkapitāls ir 4,739 miljoni eiro. “Norma-A” kapitālā 82,17% pieder “Ecolines Estonia”, 9,86% – Andrim Podgornijam, bet 7,97% – Jegoram Ribzāmenam.