Atpakaļ

“Liepājas kafijas fabrikas” apgrozījums pērn samazinājies par 22,1%

Kafijas ražotāja SIA “Liepājas kafijas fabrika” pagājušajā gadā strādāja ar 1,012 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,1% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi palielinājās par 44,5% – līdz 307 695 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka 2023.gadā kompānija turpināja ražot standarta produkciju vietējam tirgum – šķīstošo kafiju – un pēc pasūtījuma ražoja arī melno kafiju. Pērn 66% no apgrozījuma veidoja produkcijas realizācija vietējā tirgū, kamēr 34% – eksports.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka “Liepājas kafijas fabrika” pērn lielās konkurences dēļ bija spiesta produkcijai samazināt pārdošanas cenu, kā arī krasi pieauga izejvielu – zaļo kafijas pupiņu un energoresursu cena, kas arī ietekmē uzņēmuma peļņu.

Vadības ziņojumā arī minēts, ka karadarbība Ukrainā izraisījusi būtisku ietekmi uz “Liepājas kafijas fabrikas” darbību, pērn samazinājās eksporta apjoms.

Iespējamie darbības apgrūtinājumi, kādi varētu būt 2024.gadā, ir darbinieku daļēja atlaišana, kā arī sarežģījumi norēķinoties par piegādāto produkciju.

Pēc gada pārskatā minētā, pērn kompānija nodarbināja vidēji 26 darbiniekus, kas ir tik pat daudz, cik gadu iepriekš.

Kompānija paredz turpināt attīstīt tirdzniecību vietējajā tirgū un Eiropas Savienībā (ES).

Jau ziņots, ka 2022.gadā “Liepājas kafijas fabrika” strādāja ar 1,299 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi palielinājās vairākkārt – līdz 213 001 eiro.

“Liepājas kafijas fabrika” ir reģistrēta 2001.gadā, atdalot uzņēmumu no “Liepājas cukurfabrikas”. Kompānijas pamatkapitāls ir 3,337 miljoni eiro. “Liepājas kafijas fabrika” pieder Nīderlandes uzņēmumam “Nedinvestment B.V.” (84,04%) un Ukrainas-Lielbritānijas kopuzņēmumam “Galka LTD” (15,96%).