Atpakaļ

Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma rožu ziedu izstāde

No 14.jūlija līdz 16.jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nama foajē būs skatāma rožu izstāde no Latvijā zināmu rožu audzētāju un kolekcionāru dārziem, informēja SIA “Liepājas Latviešu biedrības nama” kultūras pasākumu organizatore Līva Krastiņa.

Arī šogad apmeklētāji ar savu balsojumu varēs noteikt titula “Rožu karaliene 2023” ieguvēju. Tāpat izstādes laikā biedrības namā būs skatāma mākslinieces Kristīnes Lapsas-Kalniņas gleznu ekspresizstāde “Meditatīvā ziedu maģija”.

Rožu ziedu izstādē ar saviem lolojumiem piedalīsies Latvijā zināmi rožu audzētāji un kolekcionāri. Šogad pirmo reizi pie mums viesosies Gvido Kāpa, stādaudzētavas “Sabiles rozes” saimnieks, Daila Trubiņa no Tukuma, Arnis Bunka un Vita Hartmane no Liepājas, Mārīte Grausmane no Tukuma, Dace Kronberga no Jūrmalciema, Sandra Mertena no Grobiņas, kā arī citi rožu audzētāji.

Pēc izstādes atklāšanas plkst.12.30 visi klātesošie aicināti apmeklēt bezmaksas lekciju “Rožu audzēšanas noslēpumi”, ko vadīs Nacionālā Botāniskā dārza vadošā dārzkopības speciāliste Ilma Nereta. Pieredzējusī rožu audzēšanas eksperte 2018.gadā laidusi klajā grāmatu “Rozes”, kurā apkopoti praktiski padomi par 300 Latvijā populārāko rožu šķirņu audzēšanu un kopšanu, savu pieredzi un zināšanas nodos lekcijas apmeklētājiem.

Klātesošajiem tiks sniegts īss stāstījums par rožu botānisko raksturojumu, kā arī nodota vērtīga informāciju par rožu audzēšanas “ābeci”, kas sevī ietver stādīšanu, kopšanu, apgriešanu, ieziemošanu un pavasara atsegšanu. Sīkāku ieskatu rožu audzēšanas pasaulē būs iespējams gūt par āra rožu iedalījumu grupās – floribundrozēm, krūmrozēm, parka rozēm, stīgotājrozēm, augsnes sedzējas jeb klājeniskajām rozēm, poliantrozes un miniatūrrozēm un tējhibrīdrozēm. Lekcijas noslēgumā būs iespēja dzirdēt par dažādām rožu slimībām un kaitēkļiem, cīņu ar tiem un uzdot savus jautājumus.

Savukārt, plkst.15 “Lienas darbnīca” piedāvās pasākuma apmeklētājiem izveidot lūpu balzamu ar rožu – lavandas aromātu.

Izstāde interesentiem pieejama bez maksas.