Atpakaļ

Liepājas muzejs un Karostas glābšanas biedrība rīkos Tēva dienas svinības

No 9.septembra līdz 10.septembrim Liepājas muzejs un Karostas glābšanas biedrība aicina liepājniekus un Liepājas viesus svinēt Tēva dienu.

Svinības sāksies 9.septembrī Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86, un turpināsies 10.septembrī Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 un Liepājas 17.-19. gs. interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu namā” Kungu ielā 24.

Divas dienas no plkst.12 līdz 16 Redanā ģimenes ar “tēvu centrā” aicinātas piedalīties dažādās darbnīcās un sacensībās. Abās dienās programma būs vienāda. No plkst.21 līdz 9 norisināsies “Tēvu nakts” piedzīvojums – nakšņošana neierastos apstākļos, izaicinājumi, uzdevumu veikšana, sadarbojoties savā starpā un ar citām ģimenēm. “Tēvu nakts” piedzīvojumā dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc jāpiesakās iepriekš.

Svētdien plkst.16 no Redana uz Liepājas muzeju dosies bezmaksas muzikālais autobuss. Brauciena laikā par dzīvespriecīgu noskaņojumu rūpēsies Edgars Jānis Kārkliņš (saksofons) un ģitārists Māris Kupčs.

Tēvu dienā, 10.septembrī, Liepājas muzeja dārzā no plkst.17 līdz 18.30 ikviens aicināts uz tēvu un viņu bērnu koncertu. Šajā vakarā ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies komponists un mūziķis Arnis Miltiņš ar abiem dēliem un meitu. Turpinājumā uz skatuves kāps Liepājas Simfoniskā orķestra pūtēju ansamblis “Libau Brass Quintet” kopā ar perkusionisti Martu Kauliņu-Pelnēnu. Ansamblī spēlē Mārtiņš Leišavnieks (tuba) ar diviem dēliem Krišjāni Leišavnieku (trompete) un Dāvi Matīsu Leišavnieku (trombons), kā arī Edgars Ruģelis (mežrags), Mārtiņš Zujs (trompete).

Savukārt koncerta noslēgumā kopā ar meitu, jauno flautisti Rūtu Kaukuli, elektroakustisku solo programmu atskaņos rokmūziķis Juris Kaukulis, kurš pazīstams kā grupas “Dzelzs vilks” līderis.

Vienlaikus Liepājas muzejā no plkst.17 līdz 18.30 ģimenes, īpaši tēvi un bērni, ir aicināti piedalīties mākslinieces Elitas Patmalnieces portretu zīmēšanas meistardarbnīcā, kā arī bez maksas apmeklēt izstādi “Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19.gs. sākums-20.gs. otrā puse”.

Arī Liepājas 17.-19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” 10.septembrī laikā no plkst.11 līdz 14 aicinās uz “Tēva diena Liepājā” aktivitātēm. Šajā dienā Hoijeres namā Aivars Ozols manteļskursteņa maizes krāsnī ceps saldskābo maizi, rotkalis Andris Grebis veidos Hoijeres nama monētas un koktēlnieks Jānis Žīmants grebs priekšmetus un figūras no koka. Visi meistari būs ne tikai vērojami darbībā, bet arī labprāt atbildēs uz jautājumiem par savu arodu.