Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Liepājas ostā vēja ātrums brāzmās sasniedzis 31 m/s

Piektdienas rītā laika posmā starp plkst. 7 un 8 Liepājas ostā reģistrēta vēja pastiprināšanās brāzmās līdz 31,4 m/s, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tik stipras vēja brāzmas valsts novērojumu stacijās nebija fiksētas kopš 2020. gada marta.

Stundu agrāk Ventspils ostā brāzmu spēks sasniedza 28,9 metrus sekundē. Trešais lielākais vēja ātrums brāzmās piektdienas rītā reģistrēts Saldus novērojumu stacijā – 26 m/s.

Liepājas galvenajā meteostacijā reģistrētas brāzmas līdz 23 m/s.

Daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā vēja ātrums brāzmās pārsniedzis 20 m/s.

Sinoptiķi prognozē, ka stiprākais vējš Kurzemē ir pāri – lai gan piektdien saglabāsies spēcīgs vējš, brāzmas nebūs tik lielas kā no rīta. Valsts centrālajā un austrumu daļā dienas gaitā vējš brīžiem var kļūt spēcīgāks nekā no rīta.

Jau ziņots, ka piektdien līdz vēlam vakaram Vidzemes piekrastē, tai skaitā Jūrmalā, galvaspilsētā un Pierīgas novados, kā arī Kurzemes rietumu piekrastē spēkā oranžās pakāpes brīdinājums par stipru vēju.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 25-28 m/s.

Līdz pat sestdienas rītam visā valstī spēkā dzeltenais vēja brīdinājums – rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 20-23 m/s.

Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Autors: Kuramo.lv/LETA / Foto: Unsplash.com