Atpakaļ

Liepājas SEZ teritorijā uzbūvēta “ICS Steel” jaunā ražošanas ēka

SIA “ICS Steel” metālapstrādes ražošanas vajadzībām, piesaistot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras finansējumu, uzbūvēta un nodota ekspluatācijā jauna ražotne Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) teritorijā, Meldru ielā, informēja Liepājas SEZ pārvaldes pārstāvji.

Ražotnes būvniecībā investēti aptuveni 2,5 miljoni eiro, vēl 1,5 miljoni eiro ieguldīti ražošanas iekārtās.

Kopējā ražošanas ēkas platība ir 3200 kvadrātmetri. Lai nodrošinātu pilnu pakalpojumu piedāvājumu, tuvākajos gados plānots uzbūvēt vēl divas ražošanas ēkas.

“ICS Steel” biznesa ideju par ražotnes izveidi sāka 2018.gadā. Uzņēmuma līdzīpašnieks Ingus Sudmalis sākotnēji vaļasprieka līmenī savā darbnīcā aizrāvies ar dažādu metāla detaļu hromēšanu un ātri vien sapratis, ka pēc tā ir liels pieprasījums. Sudmalis atzīst, ka tas pamudinājis dibināt uzņēmumu un plānot savas ražotnes būvniecību.

Jaunajā ražotnē plānots veikt dažāda veida metāla virsmu apstrādi, piemēram, cinkošanu, hromēšanu, niķelēšanu un elektropulēšanu. “ICS Steel” savu darbību sāka 2022.gadā nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā. Šobrīd uzņēmumā strādā 22 cilvēki un viņu skaitu drīzumā plānots palielināt, jo to nosaka pieprasījums pēc metālapstrādes pakalpojumiem.

“ICS Steel” valdes loceklis Uldis Klapers uzsver, ka Liepājā ir ļoti daudz metālapstrādes uzņēmumu, kas ir jau esošie un potenciālie “ICS Steel” klienti. Kvalitatīvu metāla virsmu pārklāšanas pakalpojumu Liepājā iepriekš nebija iespējams saņemt un metālapstrādes uzņēmumi saražotās detaļas apstrādei sūtīja uz citām valstīm. Tagad visas tās lietas, ko saražo Liepājas metālapstrādes uzņēmumi, pārklāj ar nepieciešamo materiālu “ICS Steel”.

“ICS Steel” turpina jauno iekārtu testēšanu jaunajā ražotnē, bet ar pilnu jaudu plāno tur strādāt no marta.

Plānojot uzņēmējdarbības attīstību, SIA “ICS Steel” tuvāko gadu laikā blakus jaunajai rūpnīcai iecerējis vēl divas ražošanas ēkas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “ICS Steel” apgrozījums laikā no 2022.gada 23.februāra līdz 2022.gada 31.decembrim bija 301 102 eiro, peļņa – 1636 eiro. Uzņēmums dibināts 2022.gadā. Tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. 45% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Ingum Sudmalim, 39% – Uldim Klaperim piederošā SIA “Laser Clean”, 10% – SIA “LK Alpha” un 6% – Ievai Riteniecei.